26

Volinikud pärivad aru: kuhu said uued aknad?

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu volikogu revisjonikomisjoni esimees Toomas Vallimäe näitab froteerätikuid, mis külma ja niiskuse kaitseks Uuemõisa lossi akende vahele pandud. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu volikogu liige Toomas Vallimäe näitab Uuemõisa lossi korda tegemata aknaid. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu linnavolikogu opositsioon nõuab linnavalitsuselt Uuemõisa lossi ebaõnnestunud remondi ja raha kulutamise kohta aru – kuhu jäid uued aknad ja miks maksti raha pooliku töö eest.

Opositsiooni arupärimises tahetakse teada, miks ei pandud Uuemõisa mõisale uusi aknaid, miks on üks välistrepp valesti ehitatud ja osa töid olid tähtajaks sootuks tegemata, kuid töötasu maksti välja.

„Lühikese aja jooksul on see juba mitmes juhtum, kus Haapsalu linnavalitsuse hooletuse või tegemata töö tõttu linna rahakott kannatab. Kes linnavalitsuse liikmetest võtab poliitilise vastutuse ja kes katab kahju?” seisab arupärimises. Sellele on alla kirjutanud kõik Haapsalu volikogu opositsiooni liikmed.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Toslem
Toslem

Alles see oli, kui libedalt rõõmsad näod võtsid meid kaubanduskeskuse juures haardesse ja lubasid igatsorti huvitavaid asju tulevikus. Muidugi tingimusel, et me oma hääle nende eest anname. Lubadust linnakodanikku arvestavat valitsemist teostada nad ei andnud. Ja me ei küsinud. Nii, et sööme suppi, mille poolt hääle andsime.

Zanders
Zanders

Kahju on Haapsalu rahvast…Miks Te mässu ei tõsta???Süürlased seisid kohe Linnavalitsuse ees kui neid orjaks taheti teha siin…
Täitevkomitee hoone tuleb koos prussakatega asfaldiaukude täiteks jahvatada…ega ise?enesest või valimisplakateid lugedes ning rongi oodates ei muutu midagi.

Linnuvaatleja
Linnuvaatleja

Sukles ja Karilaid lubasid, et elu saab hea. Usume. Milleks mässata? Ausamaid mehi ei ole. Kui siis ainult Lõpsu Alu.

kodanik
kodanik

Kas teile ei tundu, et linnavalitsus on täna juhimatu? Kedagi pole kuulda. Kui päevavalgele tuli Lõpsi “tragöödia”, siis linnapea heitis kohe Matrossovi kombel ambrasuurile ette, aga nüüd…. vaikus? Kas tõesti ei ole Karilaiul ja Suklesel rahustuseks midagi öelda?

Linnuvaatleja
Linnuvaatleja

linnavalitsuses pole kedagi kohal kes asju otsustaks. Kõik on poliitikaga tegelemas. Kes nuusutab mõne poliitiku pussuhaisu ja soovitab teistelegi jne. Selline on elu Haapsalus. Aukudega tänavad ja uugama pandud rahaga.

ajalehepoiss
ajalehepoiss
Selle looga seoses meenub mulle vana kõnekäänd mille võiks julgelt panna täna riigikokku kandideeriva J.Karilaiu suust tulevama – tehke minu tegude, mitte minu sõnade järgi! Juba 2009. aasta märtsikuus kirjutas KE ajaleht “Meie kodu Haapsalu” järgmist – … reformierakondlase Urmas Suklese ajal sahkerdati reformierakondlastele “magusaid” tehinguid. Nüüd saavad kinnitust varasemad oletused, miks Haapsalu erastamisobjektid “õigetele” tegelastele libisesid… Tol korral lausus Jaanus Karilaid ka – “Vabastame linna Reformi krokodillipisaratest!” Nüüd kümme aastat hiljem on sama pilt, aga teisiti on see, et tolleaegsetest reformi poliitikud on üle elanud nimemuutuse ja neist saanud HaRi nimekandjad ning “õigluse” eest võitleja J.Karilaid on vaikselt libisenud… Loe rohkem »
Nüüd
Nüüd

10 aastat hiljem kiidab Sukles Karilaidu, poisid selgelt ühes paadis ja ilmselt olid teadlikud ka mõisas toimunuga või toimiti lausa nende korralduste alusel, mis tundub igati loogiline.

kodanik
kodanik

Hea, et linnavolikogus juhib revisjonikomisjoni inimene, kel julgust volikogu esimehe J.Karilaiu ja linnapea U.Suklese poolt varjatud tegusi ka valguse kätte tuua. Mäletate küll kuidas eelmised volikogu revisjonikomisjonid komisjoni esimeeste juhtimisel töötasid? Hr T.Vallimäega on aga vedanud küll ja edu talle ka edaspidiseks!

Zanders
Zanders

Talvekülm võttis ära?

Kodanik
Kodanik

Nii ulatusliku prohmaka eest peaks linnapea tagasi astuma. Piinlik mis meie linnas toimub.

Aadu Kadakas
Aadu Kadakas

Aga milleks siis aselinnapea on,kelle tööks ongi ehitusvaldkond? Linnapea peaks võtma vastutuse ja paluma sel mehel lahkuda või tegema sellise tagasikutsumise otsuse volikogu.

Aadule
Aadule

Kuule, Aadu. Aselinnapea ju Karilaiuga ühes parteis. Kujutad sa ette, mis siis sellise tegevuse tagajärjel linnapeast saaks?

Auu
Auu

Piinlik jah aga mis sest kasu kui mõnel polegi piinlik.

Auule
Auule

Nii on!

Mia
Mia

Ekretroll Zanders taas juttu vestmas.

Tavaline Kodanik
Tavaline Kodanik

Imestan, et ei jäetud 10% sisse garantiitingimuste täitmise kindlustamiseks. Nüüd on töövõtjal vist lihtsam ajada firma pankrott ja rahaga uhkelt minema kõndida.

kodanik
kodanik

Mind ikkagi huvitab, miks Sukles vaikib, miks Karilaid enne valimisi sõnaaher on? Kui mustad pilved Lõpsi ja Lepa kohale kerkisid, võtsid nad kohe sõna ja andsid lubaduse kogu tõde jalule seada. Miks nad siis nüüd vaikivad? Kas keegi ka vastutuse võtab? Karilaid? Sukles? Vikman?

Aadu Kadakas
Aadu Kadakas

Järelikult on asjaosaline aselinnapea süüdi, et kaitsta pole vaja.
Pealegi on kommentaatorid ju kõige õigemad kohtumõistjad.

Arvaja
Arvaja

Minu teada on ehitaja linnapea sõber, mis ütleb nii mõndagi

wpDiscuz