0

Läänemaa jahimehed küttisid neli hunti

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Hunt. Foto: Valeri Štšerbatõh
Hunt. Foto: Valeri Štšerbatõh

Novembris alanud hundijahihooajal on Läänemaal kütitud neli hunti, lasta võib veel kaks.

Praegune Läänemaa on jagatud kaheks huntide jahialaks, millest mõlemasse kuulub ka jupike naabermaakonnast.

Põhja-Läänemaa jahialale, mis ulatub Padiseni, andis keskkonnaagentuur selleks talveks neli hundilaskmisluba. Kolm hunti on selles piirkonnas juba kütitud. Lõuna-Läänemaa jahialal, mis hõlmab ka Raplamaa valdu, on kuuest loast jahimehed ära kasutanud viis. Kummalgi jahialal võib lasta veel ühe hundi.

Keskkonnaameti statistika loeb sel jahihooajal kütitud huntide hulka ka kaks mullu kevadtalvel pärast jahihooaja lõppu Noarootsis eriloaga kütitud hunti.

Läänemaa hundijahi koordinaator Hugo Peterson ütles, et paar nädalat tagasi heade lumeoludega näitasid jäljed, et Põhja-Läänemaal elab 22–24 hunti. „Suurt karja ei ole, on nelja-viiesed pundid,” lisas ta.

Peterson lisas, et Marimetsa kandis mullu ringi liikunud tosinapealist hundikarja pole viimasel ajal näha olnud.

Huntide arvukuse kindlaksmääramiseks on keskkonnaagentuur palganud kolm inimest, kes koguvad metsadest hundi väljaheiteid, et võtta neist DNA-proovid. Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna peaspetsialist Marko Kübarsepp ütles, et väljaheidete kogumine praegu käib, kuid tulemusi veel pole. „Labor pole neid veel analüüsima hakanud,” lisas ta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz