12

Galerii: jõulukuuse teekond Haapsallu kestis 7 tundi

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Tänavune Haapsalu jõulukuusk on mullusest veelgi suurem. Foto: urmas Lauri

Täna veidi enne kella 16 jõudis Haapsallu jõulukuusk, mis on suurem kui kõigil varasematel aastatel.

“Juba eelmisel aastal mõtlesime, et no sellest suuremat jõulupuud küll ei tule. Aga tuli!” rääkis Haapsalu Linnahoolduse juht Alo Lõps. “Kui nüüd veel suuremat kuuske tahta, siis peab kuidagi vendade Sõnajalgadega kokkuleppele jõudma, et tuua helikopteriga, sest mööda teid veel suurem puu lihtsalt ei mahu,” naljatas ta.

Haapsalu linnahoolduse töötajad läksid kuuse järele juba hommikul kell 8. Katsumused hakkasid kohe pihta, sest tee oli libe, koorem suur ja ebastandardne. “Vahepeal sõitsime 9 kilomeetrit tunnis,” rääkis Lõps.

Linnas tegi Kuuse teekonna veel keerulisemaks see, et Tallinna maantee remondi tõttu tuli sõita mööda Kuuse ja Tamme tänavat Lihula maanteele. “Kuusk on nii suure ja laia võraga, et kõik õhuliinid jäid ette,” rääkis Lõps. Ei olnud kitsastel tänavatel pöörete tegeminegi kergete killast.

Haapsalu Linnahoolduse meestel tegid meele veidi mõruks autojuhid, kes keelumärke millekski ei pidanud ja olid oma autod kuuse teekonnale parkinud.
“Me peame politseid tänama, kes tegid lihtsalt suurepärast tööd, et autod kuusele tee vabastaksid,” ütles Lõps.
Paraku oli neidki, kes kuuske vedavast kolonnist kitsastel tänavatel ohtlikke möödasõite tegid ja kolonni liikumist takistasid. Kõik see kokku venitas kuuse teekonna rekordiliselt ajamahukaks.

Praeguseks on kuusk jõudnud lossiplatsile ja pannakse täna üles.
“Ehtima hakkame homme, kui ilm lubab,” ütles Lõps. “Linnahoolduse töömeestel tuleb lossiplatsil veel paar tundi vaeva näha, et kuusk püsti saada,” lisas Lõps.

Linnakodanikud, kes soovivad protsessile kaasa elada, on teretulnud. Jõulumeeleolu loomiseks võib töömeestele näiteks sooja jooki ja piparkooke tuua.

Fotod: Urmas Lauri

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Arvos riista imur
Arvos riista imur

Lahe möll. Keegi võiks selle kuuse toomise juures kedagi arreteerida ja mingit helikopteritega tulistamist ja tagaajamist ja siis minu sõber uimane läheb ja lööb korra maija. Nii oleks vahva ja saaks täispeaga Kedre küla rahajõmmi saunas juuatäispeaga sellest kõigest teistele pajatada ja samas antakse veel mendist medal ka naabrimehele ja väike medal mulle ka, sest ma ka nagu pooletera mees käin ja kommin siin koguaeg aga sitapütiga tööd tehes võtan ainult sulli vastu. Üldse on mõnus siin olla , sest ise panen teistele, mind pannakse ja esimesele saan pihkarit ka toksida.

Arvos
Arvos

Politsei oli küll tublisti hoolas ja näha oli, et andis endast parima. Iga seisva auto vastu tunti huvi ja lennati kohe vaatama kas pargib või tegi vaid korraks peatuse.

Zanders
Zanders

Tegemist siiski männi puuga….

juss
juss

Ei ole, pigem pappel või ka aspraagus!

Joel
Joel

Kus saateauto “LAI VEOS” tahvel on?

Kusti
Kusti

Kommentaatorid ka EKRE Toompea miitingult tagasi jõudnud. 🙂

Uimane
Uimane

Lõps tellib tõstuki kuskohast?)

Tarmo. P.
Tarmo. P.

Lõps jälle liikvel)) Väsimatu.

sahiib
sahiib

Küll kustutakse kommentaare, aga fakti vastu ei saa. Väsimatu ja endised vangid kühveldavad pappi kokku.

Zanders
Zanders

Vähemalt üdini aus inimene reformist võttis kuusepuu vastu..
Kindlalt Edasi

Liisa
Liisa

Nii äge 🙂

vanaema
vanaema

zanders, kui kuusel ja männil vahet ei tee, siis ära rohkem siia kirjuta.

wpDiscuz