Päevased temperatuurid püsivad valdavalt üle nulli

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Põõsaspea. Foto: Urmas Lauri
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb neljapäeval valdavalt plusskraadidega ilm. Öösel on pilves, kohati väheste selgimistega ilm ning olulist sadu oodata ei ole. Paiguti võib olla udu. Puhub läänekaare tuul 3-9, põhjarannikul puhanguti 12-15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -4 kraadi, rannikul on kohati kuni 3 kraadi sooja.

Neljapäeval (22. novembril) muutub Loode-Venemaalt madalrõhkkonna surve suuremaks. Kõrgrõhuvöönd taandub küll Läänemere lõunavete poole, kuid ulatub servaga siiski Eestini. Ilm on sajuta, aga jätkuvalt enamasti pilvine. Lääne- ja loodetuul muutub tugevamaks, ulatub põhjarannikul puhanguti 15 m/s, pärastlõunal veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, meretuulega rannikul kuni +3, päeval +1..+5°C.

Reede (23. novembri) öö tuleb kõrgrõhkkonna servas sajuta ja võrdlemisi nõrga läänekaare tuulega. Õhutemperatuur on -2..+3°C. Päeval jõuab Koola poolsaarele uus ja märksa aktiivsem madalrõhkkond ning selle lohk laieneb Eesti poole. Kohati võib veidi lörtsi ja vihma sadada. Edela- ja läänetuul tugevneb, puhanguid on 15 m/s, õhtul pöördub põhjarannikul loodesse. Õhutemperatuur on 0..+5°C.

Laupäeval (24. novembril) jääb ülekaalu Loode-Venemaal valitseva madalrõhkkonna serv. Siin-seal sajab veidi lörtsi ja vihma, sisemaal võib ka lumena alla tulla, aga sajuhulk on väike. Tuul puhub edelast ja läänest, põhjarannikul loodest ning on tugev, õhtul pöördub kõikjal loodesse ja põhja ning veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel -1..+4°C.

Pühapäeva (25. novembri) öösel on üürikeseks mõjusam väike kõrgrõhuhari ja saju võimalus on väiksem. Puhub mõõdukas põhja- ja loodetuul. Õhutemperatuur on sisemaal -1..-6, meretuulega rannikul kuni +2°C. Päeval suureneb Koola poolsaare poolt madalrõhkkonna mõju. Lisandub niiskust ja kohati sajab veidi lörtsi ja vihma, õhtu poole võib kergeid sajuhooge laialdasemalt olla. Tuul on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on -1..+3°C.

Esmaspäeval (26. novembril) jääme Venemaal oleva madalrõhkkonna mõjusfääri. Sajab lörtsi ja lund, rannikul ka vihma, sajuhulk on tänastel andmetel võrdlemisi väike. Tuul on öö hakul nõrk, hommikuks tugevneb ning puhub loodest ja põhjast. Õhutemperatuur on öösel sisemaal -2..-7, rannikul kuni +2, päeval 0..-2, meremõjuga rannikul kuni +2°C.

Teisipäeval (27. novembril) liigub üle Skandinaavia põhjatipu Peterburi suunas uus madalrõhkkond ning toob meile nii lund, lörtsi kui vihma. Sajuhulk sõltub sellest, kui lähedale Eestile see õhukeeris tuleb ning see vajab järgnevatel päevadel täpsustamist. Tuul puhub valdavalt läänest ja loodest ning on tõenäoliselt tugev. Õhutemperatuur on öösel sisemaal -2..-7, rannikul kuni +3, päeval -3..+3°C.

Kolmapäeval (28. novembril) lisandub loodevoolus niiskust ning püsib nii lume, lörtsi kui vihma võimalus. Tuul heitleb loode ja edela vahel ning püsib suurema osa ajast tugevana. Õhutemperatuur on öösel sisemaal -2..-7, rannikul kuni +3, päeval -1..+4°C.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments