Lääne-Eestis varastatakse uusi sõiduautosid

BNS

Toyota RAV4. Foto: NetCarShow.com
Toyota RAV4. Foto: NetCarShow.com

Kui kolmapäeva hommikul said Pärnu korrakaitsjad teate kahe uue sõiduauto vargusest, siis neljapäev lisas Lääne prefektuuri teeninduspiirkonnas vee ühe uue auto ärandamise.

Politsei andmetel läks neljapäeval kaduma tänavu valmistatud musta värvi Toyota RAV4, mis kandis registrimärki 119 BXB.

Neljapäevane Pärnu Postimees kirjutas, et ööl vastu kolmapäeva varastati Pärnus sõiduautod Toyota Avensis ja Volkswagen Passat. Toyota omanik hindab kahjuks 26 000 eurot, Volkswageni puhul kahju veel selgub.

“Öö jooksul kaks autot varastanud inimeste leidmiseks ja kohtu ette viimiseks oleme alustanud kriminaalmenetlust,” sõnas Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt. “Praegu saame öelda, et tegu oli professionaalsete autovarastega, kes kasutasid võtmevaba süsteemi eeliseid.”

Ajaks, kui politsei autode kadumise kohta teate sai, olid sõidukid juba paraku väljaspool Eesti piiri. “Anname endast parima, et vargad sellegipoolest kindlaks teha ja kohtu ette viia,” lisas Kütt.

Tänavu on Pärnumaal toime pandud üle veerandsaja sõidukivarguse või omavolilise kasutamise. Neist enamikku ei saa süüks panna kuritegelikele rühmitustele. “Välismaalt pärit organiseeritud ja professionaalse kurjategija kätt kahtlustame tänavu viie varguse puhul. Praegu on vara vastata küsimusele, kas vargused on toime pannud üks või mitu grupeeringut,” selgitas Kütt.

Tema jutu kohaselt kasutavad professionaalsed vargad uute sõidukite varastamisel võtmevaba süsteemi eeliseid. “Põhimõte on, et autosignaali pikendatakse spetsiaalse seadmega. See tähendab, et signaali pikendamist näiteks maja ukse tagant on omanikul üsna raske vältida, üks väheseid variante on hoida autovõti näiteks fooliumis või fooliumkarbis,” rääkis Kütt.

“Kutselised vargad tegutsevad väga kiiresti, auto käivitamisele kulub neil paarkümmend sekundit kuni paar minutit.”

Samuti ei tasu autovärava avavat pulti hoida sõidukis, vältimaks seda, et varastel õnnestub ruttu lahkuda. Väga suur abi kuriteo uurimisel on valvekaameratest. “Üldjuhul välismaalt pärit autovargad päevasel ajal eelluuret ei tee, pigem tullakse pimedas ja autod varastatakse öösel,” rääkis Kütt. “Oleme välismaiseid vargaid püüdnud ja kohtu ette viinud korduvalt ja loodame nad ka sel korral kiiresti tabada. Kui näete tegevust, mis äratab teis kahtlusi, helistage kindlasti numbril 112.”

Viimati leidis Pärnus sarnane autovarguste juhtum aset septembri lõpus, kui varaste saagiks langes kaks uut Volvo maasturit. Toona kahtlustas politsei samuti välismaiseid organiseeritud ja professionaalseid kurjategijaid.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments