Uuring: Keskerakond ja Reformierakond suurendasid edu

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Peaminister Jüri Ratas tutvustas tänasel pressikonverentsil tuleva aasta riigieelarvet. Foto: ekraanitõmmis pressikonverentsi ülekandest

Peaminister Jüri Ratas riigieelarve pressikonverentsil. Foto: Jürgen Randma (Riigikantselei)
Oktoobris kasvas enim toetus valimisvõidu nimel konkureerivatele Keskerakonnale ja Reformierakonnale, vahendas ERRi uudisteportaal ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlust.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale hääle 30 protsenti valijatest, mis on kahe protsendipunkti võrra enam kui septembris. Reformierakonda toetas oktoobris 28 protsenti, mis on ühe protsendipunkti võrra enam kui septembris.

Kolmandal kohal püsib turvaliselt EKRE 17 protsendiga ning neljandal Sotsiaaldemokraatlik erakond 12 protsendiga. EKRE toetus kuu varasemaga võrreldes ei muutunud, sotsiaaldemokraatide oma langes kahe protsendipunkti võrra.

Isamaa suutis oktoobrikuises küsitluses valimiskünnise alistada ning nende poolt hääletaks viis protsenti valijatest.

Kuigi Vabaerakond vahetas oma esimeest, ei kajastu see toetusnumbrites. Kaul Nurme juhitavat Vabaerakonda toetas oktoobris kaks protsenti, mis on sama suur näitaja kui Andres Herkeli juhtimise viimasel kuul septembris.

Kaks protsenti toetust kogusid ka parlamendivälised Rohelised.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
2. kodanik
2. kodanik

Tänases paberlehes on uudis, et Keskerakonna kureeritav Omniva hakkab Läänemaal jälle postkontoreid kinni panema. Ehk inimesed ikka enne mõtlevad, kellele oma hääle annavad…..

paratamatus
paratamatus

Ma pole keski valija, kohe kindlalt ei ole. Praegu aga nende kaitseks peab ütlema, et see protsess pole nende süü kuidagi. Esiteks algasid sulgemised juba ammu enne neid ja teiseks nii palju postkontoreid pole enam tõepoolest vaja. Aja märk ja sulgemisi tuleb edaspidigi.

wpDiscuz