21

Nõva vallamaja kolib kooli

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vallamaja kolib koolimajja. Foto. Urmas Lauri

Vallamaja kolib koolimajja. Foto. Urmas Lauri

Oktoobri lõpust toimetab Nõva osavallavalitsus koolimajas, vallamaja ruumidele kasutaja leidmiseks kuulutas Lääne-Nigula vald välja eelläbirääkimistega pakkumise.

Nõva osavallavanema Aivi Heinlehe sõnul oli osavallavalitsuse kolimine Lääne-Nigula vallavalitsuse ettepanek. Heinleht peab koolimajja kolimist mõistlikuks. „Kõik võiks ühes keskuses olla,” nentis Heinleht. Koolimajas tegutseb ka valla raamatukogu.

„Tegelikult see pole ju täna ega eile sündinud otsus, koolimajja kolimisest on räägitud juba aastaid, mitu vallavanematki on selle aja jooksul vahetunud,” ütles osavallakogu esimees Aivar Oruste. „Ruumid vallavalitsuse jaoks on koolimajas olemas, see ei mõjuta ega halva kooli tegevust. Rahvas saab põhjuse tulla koolimajja.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kas see
kas see

Vallamaja kui rahva omand jääb ikka vallarahva kasutusse või sellega ka juba selja taga midagi ära susitud?

ole rahulik,
ole rahulik,

pole selja taga tehtud, avalikult valla kodulehel: eel läbirääkimistega pakkumise teade:
Nimetus: Vallamaja, ehitusaasta 1902, renoveeritud 1997.a.
Sihtotstarve: Äriruumid
See kuidas vallamajast üle öö sai äripind on küll huvitav, ei teadnutki et seal äriga tegeletakse või siiski….

...
...

kuuldavasti antakse ruumid pätsimeistrile

hehh
hehh

loomulikult on ära susitud, moepärast tehakse läbirääkimised võimalike rentnikega aga …

Vabandage,
Vabandage,

kas neid ettepanekuid on ka kuskil arutatud.
Nõva osavallavanema Aivi Heinlehe sõnul oli osavallavalitsuse kolimine Lääne-Nigula vallavalitsuse ettepanek.
Tavapäraselt saavad üksikisiku otsustatud asjad otsustatud ikka oma mätta otsast.

Mari
Mari

Jumal küll, mis mõga sa nüüd küll kirjutad?
Kui endine vallavanem kaalus teist varianti, et
kool valda kolida, kuidas saab seda nüüd Aivar
Oruste kaela ajada? Sa tee ikka asjad enne
endale selgeks, siis kukku kribama. Väga näotu.

Heinlent+Oruste=0
Heinlent+Oruste=0

Orustel ja Heinlehel paistab see mälu ikka suht lühike olevat. Deiw Rahumägi vallavanem oli, kaaluti ju hoopis vastupidist – koolimaja vallamajja kolida.

Aivi Heinlehe sõnul oli osavallavalitsuse kolimine Lääne-Nigula vallavalitsuse ettepanek.

„Tegelikult see pole ju täna ega eile sündinud otsus, koolimajja kolimisest on räägitud juba aastaid, mitu vallavanematki on selle aja jooksul vahetunud,” ütles osavallakogu esimees Aivar Oruste.

Jumal küll, leppige siis oma jutt kasvõi varem kokku, aga sellist üksteisele vasturääkivat möga pole mõtet ajakirjanikele ajada!

luule
luule

Mõnes mõttes on see tegelikult hea otsus ära kolida. Nii on võimalik neil valla emaboadel silma ja kõrva peal hoida, ehk ussitavad siis vähem. Ja nii on ka ehk võimalik valla sots.töötajat rohkem jälgida, et see peale tühja loba ajamise oma tööülesandeid ka täidaks.

totu otu
totu otu

Vabandage väga härra Oruste, aga rahvas käis ennegi koolimajas, nt erinevatel üritustel osalemas jne.

Mari
Mari

Nõvakad, see peaks ju teid rõõmustama, et
vald ja koolimaja saavad olema ühe katuse
all. Kool saab ju kohe kui tekkivadki oma
kitsaskohti vallaga arutada. Ei pea siis see
hoolekogumees mõõda ilma jooksma ja
ajalehele artikleid vorpima kui halb on ikka
Nõva elu. Nõval on ilus elada.

Mumm
Mumm

Inimene, kes keeldub tegemast kaaskodanikega koostööd ja koostöö asemel otsib vaid intriige tuleks välja vahetada. Nõval peaks pädevamaid leiduma küll.

hehh
hehh

Mind kohutavalt häirib Oruste lause: “Rahvas saab põhjuse tulla koolimajja.” Kui kool korraldab küll EV aastapäeva, jõulu- või suveüritusi, siis ei ole aastate kaupa kedagi vallast/osavallast kohal olnud, kool oleks nagu mingi katkupesa. Ja nüüd ta lihtsalt väidab nagu poleks siiani mingit põhjust kooli tulla olnud.

oru kunn
oru kunn

eks ta on inimene, kes näeb ja võtab kõike vaid iseenda järgi. temal jah ei olnudki varem põhjust koolimajja minna, aga väga rumal on temast arvata, et järelikult polnud ka ülejäänud inimestel põhjust koolimajja minna. need on inimesed, kes mingil põhjusel ei näe, kuule ega mõista ümbritsevat.

Jyri
Jyri

Hüüd saab Oruste igapäev käija koolimajas, supinirku näpus.

ja jälle
ja jälle

ja ikka veel imestame, miks Nõval lood nii on nagu nad on. vald lihtsalt teeb ja kogukond aktsepteerigu seda. aga et istuks rahvaga maha, arutaks… ilmvõimatu ülesanne sellele vallale.

Pii
Pii

Kui kunagi ammu 90-tel vallavalitsus kortermaja korterites oli ja tahtis ümber kolida, siis ei mäleta küll, et oleks käidud küsimas, kas nad võivad nüüd kunagisesse vastrenoveeritud vallamajja kolida. Tol ajal oli ka töötajaid rohkem, kõik ruumid olid uues vallamajas täidetud. Miks peavad praegu enamus ruumid tühjalt seisma?

noh jah
noh jah

Eks ole kummaline olukord. Vallamajas on ruumid tühjad, aga koolis võetakse vallanaiste majutamiseks lastelt arvutiklass.

Pii
Pii

Küsimus on selles, kas iga valla otsuse taga peab koguaeg olema rahva küsitlus? Palju neid vastajaid oleks kohalikus osavallas? Vaevalt, et 300 inimest igale küsitlusele oma jaatava või eitava vastuse igakord annaks.

wpDiscuz