22

Lääne-Nigula osavallakogud alustavad taas nullist

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kolmele osavallakogu liikmele oli ükskõik, kas Aivi Heinlehest saaks osavallavanem või mitte. Foto: Urmas Lauri

Inge Teslikova (tagaplaanil) Nõva osavallakogus. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula valla osavallakogud peavad oma tegevust taas nullist alustama, sest osavallakogude koosseisud kinnitanud valla valimiskomisjonil polnud selleks õigust. Samuti tuleb kõigis osavaldades uuesti valida ka osavallakogu esimees ja aseesimees.

Kui Lääne-Nigula volikogu mullu novembris osavallakogude põhimääruseid kinnitas, oli neis säte, et osavallakogu koosseisu kinnitab valla valimiskomisjon. Hiljem selgus, et sellega mindi vastuollu seadusega, sest valla valimiskomisjonil selline õigus tegelikult puudus. “Selline segadus oli,” nentis Lääne-Nigula vallasekretär Kertsi Lipu.

Vabariigi valimiskomisjon algatas selle tõttu nii Lääne-Nigula kui ka mõne teise osavaldadega omavalitsuse suhtes järelvalvemenetluse, milles nõuti seadust järgima.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Aga
Aga

See algaski sellesama vaide pärast, mida Lõhmus nüüd sarjab. ,, Nõval vaidlustatakse kõik,, Ongi õigus , et vaidlustatakse. Selle tagajärjel tehtii uus seadus. Oma vigadest ei räägita. Keelatakse ka ajalehes kirjutada vallavalitsuse eksimustest

küsimus
küsimus

Paluks peatada Nõva trollid

Volts
Volts

Uskumatu!Võibolla oleks hoopis õigem samm kogu see Lääne-Nigula punt laiali saata. Aasta peale liitumist ollakse samas punktis kus ennegi, lisaks veel teadmisega, et kogu see vald on üks suur segadus!

või et
või et

“Selline segadus oli”

Vahetage see Kersti pädevama ja seadust tundva vastu välja!

major
major

meie Pets jälle platsis? oh jumal

aramis
aramis

Lääne-Nigula “segadus” lõhnab kangesti Nõval Kallase “tööõnnetuse” ja “näpuviga” järgi. Juhus?

tahaks ka teada
tahaks ka teada

Millised need mõned teised osavallad siis on, kelle suhtes veel järelevalve algatati?

nagu vanasti
nagu vanasti

kas oruste ja kallas hakkavad siis taas jagama?

teate
teate

Tänapäeval on kõik võimalik!

kas
kas

On Nõval veel midagi üldse alles mida jagada?

hehh
hehh

alati polegi vaja jagada mida, võib ka keda

Kohustuslik nimi
Kohustuslik nimi

Valetame endiselt ja suurelt!
“Vabariigi valimiskomisjon algatas selle tõttu nii Lääne-Nigula kui ka mõne teise osavaldadega omavalitsuse suhtes järelvalvemenetluse, milles nõuti seadust järgima.” – milliste omavalitsuste suhtes algatati veel järelevalve? Pole ühtegi teist, ärge õigustage oma lollust, et teised ka.
Mitte ühegi õigusaktiga ei ole tühiseks muudetud peale valimisi antud nõusolek või keeldumine osavallakogus osalemiseks. See on puhas jama mida tehakse vaid oma jope Kallase osavallakogusse pistmiseks. Õige mees tunnistaks, et keeldus osavallakogust aga see tüüp mitte iial. Kogu segaduse tekitamise eest peaksid lahkuma Suur, Lõhmus ja parajurist Lipu!
Seega seltsimehed – Valetame endiselt ja suurelt!

kohalik
kohalik

Ei tea kuidas mujal, aga Nõval tähendab see Peeter Kallase tagasitulekut ja vot siis alles hakkavad pead lendama. LE pane aga oma ajakirjanikud valmis!

.....
.....

karta on, et naised jäävad tule alla.

Naised köögis
Naised köögis

“Naised need ei murdu tuules…” jne

2. kodanik
2. kodanik

Eks see varsti näha on. Muide kodulehe andmetel on ka Martnas osavallakogu esimees opositsioonist. Eks näis, kas Nõval ja Martnas vahetatakse esimehed välja meelepärasemate tegelaste vastu…..

wpDiscuz