Homme avatakse Haapsalu ratastoolikasutajate park

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Haapsalu ratastoolikasutajate tegevuspark. Foto Veiko Võrklaev

Homme avatakse Haapsalus ratastoolikasutajatele kohandatud tegevuspark, mis antakse Haapsalu taastusravihaigla külastajate, aga ka linnaelanike ja -külaliste kasutusse. Heategevuslik laste teatejooks on pargile aastate jooksul kogunud 33 000 eurot.

Uus park on olulise lisavõimalusega nendele inimestele, kes õnnetu juhuse või haiguse tõttu vajavad liikumiseks ratastooli. Pargi atraktsioonid aitavad nii väikestel kui ka  täiskasvanud ratastoolikasutajatel tunda rõõmu värskes õhus liikumisest. Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse taastusravipatsientidele pakub tegevuspark uusi võimalusi mitmekülgsemateks ja huvitavamateks treeninguteks.

Ratastoolikasutajate tegevuspargi rajamiseks koguti raha erinevate heategevusprojektidega. Teiste hulgas kutsus pargi toetuseks annetusi tegema 10. mail toimunud teatejooks, mis 12 000 osalejaga on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus.

„Tänavune teatejooks kogus annetustena 3000 eurot, mille eest soetati  parki juurde üks lisaatraktsioon,“ ütles teatejooksu üks eestvedajaid Erik Pallase.

Pallase lisas, et teatejooksu korraldajad on hoidnud ratastoolikasutajate tegevuspargi rajamise toetusvõimalust silmis alates sellest ajast, kui Haapsalu neuroloogiline rehabilitatsioonikeskus pargi rajamise idee ligi kümme aastat tagasi esimest korda välja pakkus. Teise, aastatega kogutud summa andsid teatejooksu korraldajad samuti üle ratastoolikasutajate tegevuspargi toetuseks.

„Lisaks tänavu kogutud annetussummale oli Teatejooksu projekt heade annetajate abiga aastate jooksul kogunud veel täiendavalt ligi 30 000 eurot, mille samuti Haapsalu ratastoolikasutajate tegevuspargi toetuseks üle andsime. Täname annetajaid ning Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse eelmist juhti Zemfira Tammikut, kes pargi rajamise idee välja pakkus ning keskuse tänast juhti Priit Eelmäed, kelle eestvedamisel ratastoolikasutajatele kohandatud tegevuspark valmis,“ ütles Erik Pallase.

Teatejooksud liikumisvõime kaotanud laste toetuseks jätkuvad. 2019. aastal 9. mail toimub teatejooks juba 14. korda. Annetada on võimalik aastaringselt, helistades heategevusnumbrile 900 7777, mille kõne hind on 7 eurot või teha www.teatejooks.ee veebilehe kaudu annetus heategevuskontole.

Ratastoolikasutajate tegevuspark asub Haapsalu promenaadi ääres. Park avatakse reedel, 24. augustil kell 11.00.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti kergejõustikuliit.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments