Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlustel näidati häid tulemusi

Selle aasta Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlused tõid laupäeval Haapsalu staadionile enamiku meie maakonna kergejõustiku paremikust.

Vaid mõned üksikud tipud jäid erinevatel põhjustel hooaja ühest tätsamast jõuproovist kõrvale.

2018. aasta meistrivõistlused toimusid üle pika aastate konkreetselt meistrivõistlustena. Pikki aastaid toimusid meistrivõistlused koos Läänemaa Suvemängudega, kus oli mitu erinevat arvestust ja see õige meistrivõistluste tunne justkui puudus. Laupäeval staadionil aga õhkas igast kergejõustiklaste sooritustest päris võistluste tunnet.

Spordiliit “Läänela” tegevjuht Ülle Lass kiitis võistlust osavõtjate rohkuse eest ja peakohtunik Kaja Ladva oli rahul tulemuste ja võistluse hea kulgemise üle. Kui ühe väikese maakonna tiitlivõistlustest võtavad osa Eesti paremikku kuuluvad heitjad-tõukajad, vabariigi tipus olevad noored erinevatelt aladelt ja kuldmedaliheitlustesse sekkuvad kunagised meie maakonna tipud, saame kõige toimuvaga rahule jääda.

Naistest võitis vähemalt kaks medalit viis sportlast: Keity-Liina Kallas, Kerli Ristikivi, Ene Siitsmann, Lisete Ulla ja Eliis-maria Koit. Kahe kuldmedaliga oli parim hüpetes valitsenud Eliis-Maria Koit. Enim medaleid – neli, võitis aga Keity-Liina Kallas.

Meestest sai vähemalt kaks medalit kaela kuus sportlast: Kristofer Kikut, Fred Vali, Kevin Sakson, Erki Mitman, Priit Koort ja Rauno Tapner. Kaks kuldmedali võitis vanameister Fred Vali, kes valitses kuulitõuget ja kettaheidet. Kristofer Kikut aga säras nelja medalivõiduga.
Märkimist väärivad duellid meeste 100 meetris, kus võitjana väljus Andres Dobõšev-Proosväli, ja kus pronksivõiduga üllatas 15aastane Virgo Vallik.
Hea oli vaadata meeste 1500 meetri jooksu, kus võitja Igor Skatško järel käis teiste medalite vahel kõva heitlus.

Hüpetes näitas võimu maakonna kõrgushüpperekordi (2.09) omanik Priit Koort. Naistest oli samuti tuline 100 meetri finiš, kus võitja Anna-Maria Vjazemski järel kahe kahvatuma medali jagamiseks oleks olnud vaja fotofinišit. Kaugus ja kõrgushüppes võitis Eliis-Maria Koit ja tema järel näitasid teised noored väga häid tulemusi.
Naiste kettaheites võidutses 14 aastane Kulla Saatmäe ja esikolmik oli vähem kui kahe meetri sees.
P
alju tehti tulemusi, mis leiavad koha nii noorte, kui täiskasvanute Eesti hooaja edetabelites.