Liisi Idvan tõi Läänemaa kergejõustikuvõistlustelt neli medalit

Tüdrukute B-klassi kõrgushüppe esikolmik. Foto: erakogu

Juunikuu esimesel teisipäeval pidasid sada noort Haapsalu staadionil maha Läänemaa koolispordiliidu meistrivõistlused kergejõustikus, kus sai neli kuldmedalit Liisi Idvan ja kolm kulda Simona Ladva.

Tüdrukute D-klassis (11-12-aastased) said kaks kuldmedalivõitu Meribel Kaljo ja Loore Erit. Uuemõisa algkoolis õppiv Kaljo tegi seda 60 meetri jooksus ja kaugushüppes. Tulemusteks vastavalt 8,8 ja 4.06. Sprindis kaotas Ellise Mari Toomemägi Ridala põhikoolist vaid kümnendikuga. Erit, kes õpib samuti Ridala koolis, võitis kaks kuldmedalit 35 meetriga palliviskes ja 600 meetri jooksus, kus talle mõõdeti ajaks 2.07,1. Kõrgushüppes oli 1.25-ga võidukas Toomemägi.

Tüdrukute C-klassis (13-14-aastased) tuli kolmekordseks võitjaks Simona Ladva. Haapsalu põhikooli õpilasele kuulusid esikohad palliviskes, kõrgushüppes ja kuulitõukes. Palli viskas ta 43 meetrit, kõrguses ületas ta 1.40 ja kahekilost kuuli tõukas 12.60.

600 meetrise jooksudistantsi läbis kõige kiiremini Haapsalu linna algkooli sportlane Saskia Klooster ajaga 2.20,6. 60 meetri sprindis oli väledaim Ridala õpilane Janeli Eilpuu ajaga 8,4. Kaugust hüppast Haapsalu põhikooli õpilane Hetty Tamm 4.55.

Neidude B-klassis (15-16-aastased) tegi vägeva etteaste Haapsalu põhikooli sportlane Liisi Idvan, kes võitis neli esikohta. 100 meetris tuli võiduajaks 14,2. Siin kaotas ainult kümnendikuga Kullamaa keskkooli sportlane Carlolin Treu. Kaugust hüppas Idvan 4.23 ja kolmekilost kuuli tõukas 9.63. Kõrgushüppes ületas ta kõrguse 1.45. Odaviskes oli parem Ladva, kes viskas 500 grammist oda täpselt 26 meetrit. 800 meetri jooksus said kolmikvõidu Kullamaa keskkooli sportlased. Laura Metsaäär sai ajaks 3.20,1. Mirtel Post 3.24,1 ja Mirabelja Kuurmann 3.26,5.

Poiste D-klassis sai kaks kuldmedalivõitu Uuemõisa algkooli spordipoiss Christofer Kuusik, kes võitis 60 meetri jooksu ajaga 9,0 sekundit ja hüppas kõrgust 1.35. Kaugushüppes oli parem Ridala põhikooli sportlane Jass Rosenberg, kelle parim katse oli 4.24. Palli viskas kõige kaugemale Robert Nukki Uuemõisa algkoolist, tulemuseks talle 45 meetrit. Haapsalu linna algkoolist tuli parim keskmaajooksja. Kristo Kaus läbis 1000 meetrit 3.48,7-ga.

Poiste C-klassis sai kaks nappi võitu Mattias Priinits. Ridala põhikooli sportlane läbis 60 meetrit ajaga 8,0, sama aja sai ka Robin Danjuk Taeblast. Kaugushüppes maandus ta täpselt 4,70 peale, siin hüppas Danjuk kaks sentimeetrit vähem. Väljaspool arvestust kaasa teinud Sten Viidemaa Lihulast sai aga tulemuseks 5.03. Danjuk sai aga oma kullad ikka kaela. Palli viskas ta 48,5 ja kõrgust hüppas 1.50. Kuulitõukes oli parem Kevin Matteus Kullamaalt, 13.58 oli tema kolmekilose kuuliga tõugatud võidutulemus. 1000 meetrit läbis kiiremini Uuemõisa kooli sportlane Henry Lõppe. Talle mõõdeti ajaks 3.56,9.

Noormeeste B-klassis tegi hea võistluse Noarootsi sportlane Raian Hanni. Temale kuulusid esikohad odaviskes ja kuulitõukes. 600 grammist oda viskas ta 40 meetrit ja neljakilost kuuli tõukas 12.11. Tema koolivend Maikel Mustkivi hüppas esikohavääriliselt kaugust 5.73. Janek Ling Kullamaalt võitis ajaga 12.2 100 meetri sprindi. Raian Hanni sai siin hõbedaajaks 12.3. Oliver Laasik Haapsalu põhikoolist ületas kõrgushüppes 1.55. Kaur Nellis Oru koolist kattis 1500 meetrit 5.17,2 sekundiga. Kevor Jõgisalu sai siin teise koha ajaks 5.18,4.

Läbi aegade on koolide kergejõustiku meistrivõistlused olnud siinsete koolide kergejõustiklaste jaoks kõige tähtsam võistlus. Maakonna esivõistlustel soovib iga laps oma kodukooli hästi esindada.