2

Haapsalu promenaadi luik suri pliimürgistusse

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Pliimürgistuse saanud luik Haapsalu promenaadil Foto: Eesti Metsloomaühing

Pliimürgistuse saanud luik Haapsalu promenaadil Foto: Eesti Metsloomaühing

Kalapüügivahendites on siiani lubatud kasutada ülimürgise pliid, mis veelindude organismi sattudes määrab linnud piinarikkasse surma.

Tallinnas elav Pirge Markus tuli eelmisel nädalavahetusel Itaalia veinipäevadeks kodulinna ja sattus sündmusteahelasse, mis vajutas romantilisele veinipeole morbiidse pitseri.

Reede hilisõhtul promenaadil jalutades hakkas talle silma veidralt käituv luik, kes oli end Aafrika ranna kaldale sättinud ega vaevunud inimeste peale üleliia reageerima. „Mõtlesin, et võib-olla ta on lihtsalt inimestega harjunud,“ meenutas Markus. Kui ta nägi pühapäeva hommikul Facebooki Haapsalu & Läänemaa lehel kümnete kommentaaridega postitust samas kohas lösutavast luigest, hakkas ta tegutsema.
„Kuna keegi kirjutas, et helistas keskkonnaametisse ja abi ei saanud, siis kirjutasin Eesti Metsloomaühingusse,“ rääkis Markus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tihane
Tihane

Kahju, et meil on veel lubatud tegutseda Ametniku Prouadel ja Ametniku Härradel. Nende mürgi tõttu lahkub enamus noori Eestimaalt. Peab need AMETNIKUD keelustama.

Kurb, kuid...
Kurb, kuid...

See plii ei pruugi tulla Eestist. Mujal ka pliihaavlid veel lubatud.

wpDiscuz