Ettevõtja Olari Taal sai looduskaitse hõbemärgi

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Looduskaitse hõbemärgi sai ka Läänemaal elav ettevõtjast loodushoidja Olari Taal (vasakul, mikrofoniga). Foto: kerskkonnaministeerium
Looduskaitse hõbemärgi sai ka Läänemaal elav ettevõtjast loodushoidja Olari Taal (vasakul, mikrofoniga). Foto: kerskkonnaministeerium

President Kersti Kaljulaid ja keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutasid täna Nõmme spordikompleksis toimunud looduskaitsekuu „Terve Eesti“ avamisel välja Eerik Kumari nimelise kõrgeima looduskaitse preemia ja looduskaitse hõbemärkide laureaadid. Märgi sai ka Läänemaal elav ettevõtjast loodushoidja Olari Taal.

Käesoleva looduskaitsekuu teemaks on „Terve Eesti“ ning selle raames pööratakse kõrgendatud tähelepanu nii meie looduse tervisele kui ka sellele, kuidas loodus mõjutab inimese tervist.

„Meie inimene on hooliv, ta tahab kaitsta loodust, õpetame talle, kuidas loodust hoida,“ ütles Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid looduskaitsekuu avamisel.

Juba 1989. aastast alates välja antava Eerik Kumari preemia laureaadiks valiti tänavu looduskaitsja Eerik Leibak, kes on üks Eesti looduse parimaid tundjaid, Eestimaa Looduse Fondi üks esimestest töötajatest, mitmete suurte kaitsealade nagu Soomaa ja Alam-Pedja moodustamise algataja ning paljude üle-eestiliste loodusinventuuride eestvedaja. Alates 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk. Preemia suurus on 5000 eurot.

Lisaks Eerik Kumari preemiale kuulutati looduskaitsekuu avaüritusel välja Eesti looduskaitse märgi laureaadid, kelleks osutusid: Eesti-Soome looduskaitsekoostöö edendaja Ilkka Heikkinen, ökoloog, pärandkoosluste kaitsja Aveliina Helm, Tallinna loomaaia direktor ja Euroopa naaritsa uurija ning kaitsja Tiit Maran, vabatahtliku kalavarude kaitse eestvedaja Jüri Nurk, metsaökoloog ja -kaitsja Anneli Palo, ettevõtjast loodushoidja Olari Taal, Karula rahvuspargi idee üks autoritest Pille Tomson, Narva Keeltelütseumi direktor ja Eesti Looduskaitse Seltsi Narva osakonna juht Nadežda Tšerkašina ning Saaremaa Ühisgümnaasiumi bioloogiaõpetaja Inge Vahter.

Looduskaitsemärgiga tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Looduskaitse hõbemärki antakse välja alates 2011. aastast ning tänaseks on välja antud 51 märki.

Looduskaitsekuu algas 13. mail, emadepäeval, mis on ühtlasi looduskaitsepäev, ning lõpeb 5. juunil, Maailma keskkonnapäeval. Looduskaitsekuu tähistamist viivad läbi Keskkonnaministeerium ja Keskkonnaamet.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
REIN
5 aastat tagasi

Olari on tubli mees. Au ja kiitus talle Silma loodushariduskeskuse loomise ja ülalpidamise eest!