0

Haapsalus on täna Euroopa päev

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Euroopa päeva teadusteater.
Euroopa päeva teadusteater.

Esmaspäeval, 7. mail on Haapsalus Euroopa päev, mis on järjekorras kuues kümnest üritusest üle Eesti.

Euroopa päev algab kell 16 Haapsalu kultuurikeskuse ees. Päeva juhib telemees Urmas Vaino. Kohalike noorte osalusel toimuvad Euroopa Liidu teemalised debatid ja kohtumine riigikogu aseesimees Kalle Laanetiga (Reformierakond).

Debattide vahelisel ajal suhtleb publikuga Improteater koos Kristel Aaslaiuga ja põnevaid füüsikakatseid näitab teadusteater Kolm Põrsakest, kavas on interaktiivne rattamäng ja viktoriin. Mõnusat aega saab veeta lastealal Haapsalu noorte huvikeskuse eestvedamisel, kohvikus saab maitsta kohalikke toite.

Euroopa Liidu Euroopa päev on 1950. aasta Schumani deklaratsiooni aastapäev ehk Schumani päev ning üks Euroopa Liidu sümbolitest, kuid mitte kogu Euroopa sümbol.

EUROOPA PÄEVA KAVA:

16.00 Ürituse avasõnad – päevajuht Urmas Vaino sissejuhatusel
Urmas Sukles, Haapsalu linnapea
Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni esinduse juht

16:15-16:45 Debatt – osalevad riigikogu aseesimees Kalle Laaneti, Haapsalu noored Hanna-Liina Salumets ja Andree Prees

16.45-17.00 Improteater astub ette

17:00-17:30 Debatt ELi põhiväärtustest – debatis osalevad Hanna-Liina Salumets ja Andree Prees ning Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni esinduse juht.

17.30-18.00 Teadusteater “Kolm Põrsakest” teadusshow

18:00-18:30 Debatt kultuuripärandi loomisest
Debateerijad: Siim Raie, muinsuskaitseameti peadirektor; Kail Visla, Eesti Folkloorinõukogu Läänemaa kuraator; Kaire Tooming, Haapsalu piiskopilinnuse juhataja

18.30-19.00 Improteater võtab kokku.
Tordisöömine Europe Directi Haapsalu telgis.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz