2

Lääne Elu paberleht teisipäeval, 20. märtsil

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Pürksi ja Herjava rahvas elab hundihirmus

Küla vahel hulkuvad hundid hoiavad Pürksi, Österby ja Herjava inimesi endiselt hirmu all. „Jälgi  oli veel hiljaaegu näha,” ütles Noarootsi kõrtsipidaja Ülle Schönberg.

Schönbergide koera ründas kolm hunti otse Pürksi asula keskel koolimaja vastas. „Koer paraneb, on rõõmus ja on sööma hakanud, aga inimestel on endiselt hirm sees,” ütles Schönberg.

Koeri ei julge enam keegi vabalt joosta lasta ja öösiti on koerad toas. „Ise ka ei julge pimedas väljas käia. Kõik on ärevil,” ütles Schönberg.

Linnamäe külakeskuse avamine tõi maja rahvast täis

Linnamäe vana koolimaja on veidi enam kui poole aasta pikkuse põhjaliku remondi käigus saanud täiesti uue näo ja muutunud külakeskuseks.

Kui noortekeskus maja teisel korrusel avati juba kaks nädalat tagasi, siis laupäeval olid kohalikud elanikud kutsutud uut keskust uudistama.

Seda, et 115 aastat tagasi ehitatud ja viimased 20 aastat tühjana seisnud Oru vana koolimaja läheb inimestele korda, näitas pühapäevane avapidu ilmekalt – rahvast oli kohale tulnud nii palju, et saal kippus kitsaks jääma.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
dilaila
dilaila

Miks peaks üldse koerad vabalt õues jooksma?

Jüri
Jüri

Sellepärast, et koer jäi seekord alla. Kannatanu teenib alati rohkem kaastunnet, mis siis, et omanik on hooletu. Muidu hundid on suvel ka täiesti olemas. Tark oleks siis ka toas istuda.

wpDiscuz