14

Hundid kimbutavad Herjava elanikke

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kolm päeva enne Eesti Vabariigi 100. aastapäeva said Herjava küla elanikud suure ehmatuse osaliseks, sest Redise tänaval seadsid end sisse uued naabrid – hundid. Tiheasustusalal aga jahti pidada ei tohi ja veebruariga saab läbi ka luba hunte küttida.

„Kella üheksa ajal hommikul vaatan aknast välja - jookseb metsatukast minu hoovi väga-väga suur, ilus, kohev hunt!“ rääkis Herjava küla elanik Eio Leppikson.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kesa
Kesa

Haige tähelepanu vajadus. Kasvatage parem lapsi!

maainimene
maainimene

ilma naljata, kui ikka valges hommikul hunt hoovi tuleb on ta kas näljas või haige, sest üldjuhul kardab hunt inimest rohkem, kui inimene hunti. Ja toitu on neil muidugi vähe ,sest sigu peaaegu enam polegi.Kui huntide eesmärk meie metsades on nn. kehvema olekuga kitsede-sigade hävitamine, siis praegu mil neid loomi vähe, peaks hunte endid vähendama. Kui selline arusaamine otsustajateni ei jõua on varsti,, kuri karjas,,

Igor lambakarja juht
Igor lambakarja juht

No olen selline töll,l istun kodus tööl pole kunagi viitsinud käja ja lambanahk on seljas

...
...

Ilmselt pole Sina isegi kooli jõudnud, kui eestikeele õigekirja ei tunne 😉

Juku
Juku

Eio, sinna kuhu sa osutad ei ole ju hunti 🙂

Lea Prisklova
Lea Prisklova

Hundi sitta aga küll. Hundid tulid kakale sinna hoovi.

Jaaa
Jaaa

Ilmselt oodatakse esimese inimohvrini. Meil tegeletakse tagajärgedega.

Peeter
Peeter

Kui muu ei aitan,siis tuleb vaikselt neid nokkida.

Juhan
Juhan

Paanika tekitamine. Juba pealkiri on üdini vale.

Triibik
Triibik

Ma ei kahtle elanike jutus – hunte on tòesti palju. Nagu ka šaakaleid. Ja loodan vàga,et sa mònes ùksildases kohas hundile silma saad vaadata. Seda muidugi juhul,kui sa ùldse metsa viitsid minna. 🐉

Juhan
Juhan

Mina küll kahtlen. See on kohe paanikat tekitav jutt.
Samas räägitakse, et tuleb haigeid loomi lasta, aga lastakse tugevaid ja ilusaid isendeid. Sellega lõhutakse normaalselt toimiv kari ära ja jäävad üksikud loomad, kes lähevad kergema vastupanu teed.
Üldiselt lugege kirjandust, saate targemaks.

nägija
nägija

Nägin ilmselt sama hunti ,eelmisel nädalal, üle Herjava teeristi Tallinn-Haapsalu maanteed ületamas. Suur hunt, koheva pika karvaga, kuid kõhn.

2. kodanik
2. kodanik

Need on kindlasti libahundid, sest päris hundid tapeti kõik maha. Imelik, et ükski loodusteadlane pole siin juba asunud tõde jalule seadma. Ilmselt magavad veel.

wpDiscuz