Lux Express lisab Tallinn-Haapsalu kiirliinile väljumisi

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lux Expressi buss. Foto: Lux Express
Lux Expressi buss. Foto: Lux Express

Alates 1. veebruarist lisab Lux Express Tallinn-Haapsalu liinile uue hommikuse väljumise mõlemas suunas. Uue mugava kiirliini bussisõiduaeg kahe linna vahel on 1 tund ja 35 minutit.

Lux Express Eesti kommertsjuhi Märt Sibriku sõnul alustab bussifirma ekspressühenduse pakkumist, kuna on veendunud, et üha enam reisijaid otsustab auto asemel ühistranspordi kasuks. “Just seetõttu püüame pakkuda tipptasemel bussidega kiiret ühendust ka uute väljumiste puhul. Meie kogemus näitab, et inimesed on valmis linnade vahel liikumiseks vahetama auto bussi vastu, kui reis on mugav ja sõiduaega saab kasutada töötamiseks või lõõgastumiseks,” rääkis Sibrik.

Sibrik lisas, et alates käesoleva aasta algusest on Lux Expressi mugavad bussid teenindanud Tallinn-Haapsalu liini varasemaga võrreldes suuremas mahus ning täna võib öelda, et see muudatus on hästi vastu võetud.

“Tallinn-Haapsalu liinil oleme tänavu jaanuaris vedanud juba pea 2000 reisijat rohkem kui möödunud aastal samal ajal,” ütles Sibrik.

Veebruari alguses lisandub Lux Expressi sõidugraafikusse väljumine Tallinnast kell 6.50, mis jõuab Haapsallu kell 8.25, ja Haapsalust Tallinnasse kell 9.00, mis jõuab kohale 10.35. Uue väljumise puhul on tegemist esimese kiirliiniga, mis teeb Tallinna ja Haapsalu vahel 4 peatust: Vana-Pääsküla, Turba, Uuemõisa, Niine. Lisaks toimub väljumistel ka 2 nõudepeatust väljumiseks Vahtra peatuses Haapsalus ja Järvel Tallinnas. Bussi sõiduaeg on 1 tund ja 35 minutit, mis tähendab, et buss jõuab võrreldes teiste sama liini väljumistega kiiremini sihtpunkti.

Lux Express alustas käesoleva aasta algusest Tallinn-Haapsalu liinil ka sõidupiletite dünaamilist hinnastamist, mis muudab bussipileti alghinna madalamaks ja pakub tänu sellele paljudele reisijatele võimalust sõita senisest tunduvalt soodsamalt.

Dünaamilise hinnastamise puhul saavad varajased ostjad soetada oma pileti internetist kõige soodsama hinnaga, mis Tallinn-Haapsalu liinil algab alates 2 eurost. Nõudluse ja bussi täituvuse kasvades tõuseb ka pileti hind.

Kokku on Lux Expressil on alates 1. veebruarist Tallinna ja Haapsalu vahel iga päev 12 väljumist:

  • Tallinnast Haapsallu: kell 6.50, 10.00, 11.15, 13.30, 15.15 ja 18.30
  • Haapsalust Tallinnasse: kell 6.30, 9.00, 12.15, 13.30, 16.15 ja 17.30
Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
mmm
6 aastat tagasi

Pigem võiks “Lux” asemele tavalised bussid tagasi tuua ja piletihinnad endisele tasemele langetada (alates 1 €). Rikkad sõidavad nagunii autoga.

lepalind
6 aastat tagasi

“Lux Express alustas käesoleva aasta algusest Tallinn-Haapsalu liinil ka sõidupiletite dünaamilist hinnastamist, mis muudab bussipileti alghinna madalamaks ja pakub tänu sellele paljudele reisijatele võimalust sõita senisest tunduvalt soodsamalt.”

Nüüd saabki hästi soodsalt selle liiniga Taeblast Haapsalusse sõita, varasema 1.50€ maksva pileti asemel on nüüd 5€ maksev pilet (10 min sõidu eest).

Kuid...
6 aastat tagasi
Reply to  lepalind

uus lisaliin Taeblas ju ei peatu. Enne võiks RISTI kui Turba peatus olla. Kullamaa, Koluvere, Piirsalu elanikud kasutavad Tallinn-Haapsalu marsruute. Autod on alati kedagi ootamas-viimas just sealses bussijaamas.Turbasse väljub ka mitu korda päevas marsruuttakso.

inimestele jääb raha rohkem kätte, valitsus räägib
6 aastat tagasi
Reply to  Kuid...

Lepalind kirjutas ju piletihinnast! Uus liin ei puutu asjasse ja, et see Taeblas ei peatu. Ränk hinnatõus.