Maakondlikud bussiliinid peavad uuest aastast end koomale tõmbama

Lääne Elu

info@le.ee

Tuleval aastal sõidavad bussid senisest veel harvemini. Foto: Arvo Tarmula

Transpordiameti korraldusel tuleb järgmisel aastal kõikides maakondades vähendada bussilliinide kilomeetri mahtu kahe protsendi võrra. See võib tähendada alakasutatud maakondlike bussiliinide sulgemist, vahendas „Aktuaalne Kaamera”.

Järgmise aasta riigeelarvest oli bussiliikluse dotatsiooniks ette nähtud sama palju raha kui tänavu ehk 50 miljonit eurot. Et jätkata praeguses mahus teenindamist, pidanuks eelarve suurenema aga viie miljoni euro võrra. Kilometraaži vähendamise nõue kehtib ühtmoodi nii tasuta kui ka tasulist sõitu võimaldavates maakondades.

„Nõue on üleüldine. Kus me seda vähendame, mismoodi seda teeme, seda meile ette ei kirjutata,” ütles Põhja-Eesti ÜTK tegevdirektor Andrus Nilisk.

„Tuleb vältida majanduslikult rasketel aegadel ühistranspordi kulutuste vähendamist, sest see halvendab teenust ja kõiki neid eesmärke, mis on ühistrapordiga seotud,” ütles Pärnumaa ÜTK juhataja Andrus Kärpuk.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
nimi
nimi

Suretame maaelu välja, mis muud nende plaan ikka on. Ehk hoopis tõmbaks linnaliine koomale. Linnas ühest punktist teise jalutamine ei tohiks ka tükki küljest võtta.

Valin ekre
Valin ekre

kõigi poolt neetud päikesetõusu valitsus on juba liinid nii harvaks kärpinud, et ühistranspordiga sõita pole mõtet 🙁
Tuleks juba jaanuar, saaks kakast lahti ja päris elu elama!

Autota vormsilane
Autota vormsilane

Nädalavahetusel sõitsin Haapsalust bussiga Rohukülla, bussis oli 14 kraadi sooja, Vormsi buss oli külm kui hundilaut. Olgu bussid parem tasulised, aga soojad.

no jah
no jah

kui korra nädalavehetusel bussiga sõita,siis pole tõesti vahet,kas on tasuline või tasuta. Ise sõidan igapäevaselt bussiga minu jaoks on tasuta bussisõit oluline….

uskmatu Toomas
uskmatu Toomas

Eile just televiisoris keegi hõiskas kõva häälega”tulevikus tuleb arendada ühistransporti ” aga natuke hiljem teine tark põrutas välja uudise ühistranspordi koomale tõmbamisest !
Isegi täna juba on see ühistransport juba mõtetuks muutunud väljaarvatud linnaliinid ! Katsuge kuskilt väikelinnadest sõita teise väikelinna,päev läbi reisimist ja lõpuks veel pöidlaküüt !

selge see
selge see

kui reffid jälle võimule said ega muud polnudki oodata…..see muster on juba nii tuttav. Kärbime, võtame, vähendame….

Aus läänlane
Aus läänlane

Aga endal saab selle arvel palka tõsta.
Tõesti mõttetud röövlid!

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Just, seda eriti madalama sissetulekuga inimeste arvelt.

Nipitiri
Nipitiri

Jälle pärnu mured läänega lehes meie kuulume harju alla buss ka ju lihula ehk teisisõnu pärnu oma !

ma oleks
ma oleks

leppinud sotsialismis edasi elamisega, siin röövkapitalismis pean hakkama otsima väärika lahkumise võimalust varsti

mees metsast
mees metsast

Kaastunne!
Mul puudub usaldus kõige vastu, v.a oma heade sõbrade ja sugulaste tegemised.

wpDiscuz