0

Elisa lõpetas 4G võrgu tihendamise töödega Läänemaal

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Elisa võrgu levi peaks Läänemaal nüüd parem olema. Foto Arvo Tarmula

Ühtlase 4G võrgukvaliteedi tagamiseks üle kogu Eesti, tegi Elisa novembris ja detsembris võrgu tihendamise lisatöid kokku 31 tugijaamas Läänemaal ning Raplamaa ja Harjumaa piirialadel, parandades üheaegselt nii sise- kui ka välilevi signaalitugevust.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul tehti ühtlase võrgukvaliteedi tagamiseks Läänemaal ning Raplamaa ja Harjumaa piirialadel aasta viimastel kuudel lisatöid kokku 31-s tugijaamas. “Tänaseks on projekt edukalt lõppenud ja kõik eelpoolmainitud piirkondadesse planeeritud võrgu arendustööd tehtud ning 4G võrk tihendatud,” täpsustas Polli.

Polli sõnul lisati teine 4G sageduskiht vastavalt koormust arvesse võttes kokku 29-le tugijaamale, mis tõstsid Läänemaal ning Raplamaa ja Harjumaa piirialadel klientide internetikiirust 2-3 korda. “Eelkõige panime sageduskihte juurde tugijaamadesse, kus klientide mobiilse interneti kasutus on suurem. Andmeside reaalsed keskmised kiirused ulatuvad seejuures nüüdsest 150 – 200 megabitini sekundis,” andis Polli põhjalikuma ülevaate tehtud töödest.

4G võrguseadmed lisati täiendavalt 9-le tugijaamale – Keedika, Martna, Pärispea, Salevere, Sipa, Sooniste, Teenuse, Vana-Vigala ja Viinistu.

„4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” rääkis Polli tulevikuplaanidest ja lisas, et klientide vajadus kasutada järjest suuremat mahtu nõudvate andmete edastamist on pidevalt kasvamas ja Elisalt oodatakse üha suuremaid andmesidekiiruseid. Elisa tihendab 4G interneti leviala vastavalt klientide kasutusele järjepanu kõikides maakondades.

Elisa on oma klientidele välja arendanud 4G mobiilse interneti leviala, mis katab 97% Eestimaast ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz