Lääne malev kutsub kogupere talvepäevale

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee


Talvepäev Kaitseliiduga 2016. Foto: Arvo Tarmula

Kaitseliidu Lääne malev korraldab traditsioonilise aastalõpu sündmuse – Kiltsi lennuväljal toimub 16. detsembril taas kogu perele mõeldud „Talvepäev Kaitseliiduga“.

Lääne maleva teavituspealik Heiki Magnuse sõnul tulevad kaitseliidule appi talvepäeva läbi viima päästjad, politseinikud, piirivalvurid ja kaitseväe ning õhuväe teenistujad.

“Ametid toovad kaasa oma tehnika, mida saab lähemalt vaadata ja mõne sõidukiga ka väikse huviringi teha. Põnevaid tegevusi nii suurtele kui ka väikestele jagub Kiltsi lennuväljal ligemale neljaks tunniks,” ütles Magnus.

Magnus rõhutas, et kaitseliidu Lääne malev ja koostööpartnerid pööravad taolistel sündmustel alati erilist rõhku lastele, seeepärast on ka seekord just lastele mõeldud palju põnevaid tegevusi.
“Lapsed saavad oma osavust ja tähelepanelikkust proovile panna mitmes mängus, meisterdada ja ülesandeid lahendada, seda kõike Läänemaa noortejuhtide ja oma ala parimate asjatundjate juhendamisel,” rääkis Magnus.

Eesti Kaitseväe Kalevi pataljon toob kohale soomuki PASI, kui ilm lubab, tuleb kohale õhuväe helikopter Robinson R–44. Talvepäevast osavõtjatele tutvustatakse ka kaitseväe soomuki ja õhuväe helikopteri sisemust.

Ka paugutamist tuleb Magnus sõnul lennuväljal üksjagu, sest toimub võistlus automaadi laskmises meestele, sportpüstoli laskmises naistele ja õhupüssi laskevõistlus noortele.

“Nii laste kui ka isade üks lemmikuid saab kindlasti olema relvanäitus, kus kaitseliidu kasutuses olevaid relvi lähemalt uurida ja nende kohta selgitusi küsida saab. Üles pannakse välilaager, kus saab näha, millistes tingimustes peavad kaitseliitlased väliolukordades hakkama saama,” selgitas Magnus.

Ta lisas, et kes soovib, saab kohe ka kaitseliidu liikmeks astuda, kohal on Lääne maleva personalispetsilist.

Nagu ikka kaitseliidu Lääne maleva ettevõtmistel, pakuvad ka seekord naiskodukaitsjad Eestis tuntud ja tunnustatud Läänemaa sõdurisuppi.

„Talvepäev Kaitseliiduga“ päevakava

• 10:00 Algus ja tutvustamine.
• Päästeamet – tehnika tutvustus ja näidis esitlus.
• Politsei ja Piirivalveamet – tegevuse tutvustus.
• Lääne malev – laskevõistlus (automaat, sportpüstol, õhupüss.)
• Eesti Kaitsevägi – soomustehnika PASI tutvustus, sõit.
• Eesti Õhuvägi – helikopteri ROBINSON R-44 tutvustus.
• Läänemaa Noorkotkad ja Kodutütred – noortejuhtide tegevused lastele.
• Saabub Jõuluvana.
• Naiskodukaitse Lääne ringkond – sõdurisupp alates kell 11:00
• 13:00 parimate autasustamine ja päeva lõpetamine.

„Talvepäev Kaitseliiduga“ on kõigile tasuta.
Sissesõit lennuväljale on 16. detsembril talvepäevalistele avatud ja vaba.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments