3

Mikk Lõhmuse valimisliidule läks valimiskampaania maksma üle 6000 euro

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee


Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmuse valimisvõit maksis talle 1705 eurot. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula vallavanema ja valimisliidu esinumbri Mikk Lõhmuse valimisliit Ühinenud Kogukonnad maksis valimiskampaaniaga seotud kulutuste eest kokku 6022 eurot.

Valdav osa sellest summast kulus Erakondade rahastamise järelevalve komisjonile esitatud andmetel reklaammaterjalidele. Kõige suurema arve, 1333 eurot on teiste ettevõtete seas esitanud reklaamkingitustega tegelev firma Roi OÜ.
Ära märkimist väärib, et AS-ile Eesti Post on kahe arve alusel tasutud 678 eurot.

Raha valimiskampaania kulutuste katmiseks on annetustena tulnud 35 inimeselt. Valimisliidu Ühinenud Kogukonnad nimekirjas oli 37 inimest.

Kõige suuremad annetajad oli Mikk Lõhmus (1705 eurot), Jüri Ott (1298 eurot) ja Einar Pärnpuu (829 eurot).
Kõige rohkem annetusi on tehtud summas 30 eurot.

Valimisliidu Ühinenud Kogukonnad valimiskulutuste aruannet näeb siit.

Neljapäev, 16. november on tähtaeg, mil erakonnad, valimisliidud ja üksikkandidaadid peavad erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) valimiskampaania aruande.

Alates 1. jaanuarist 2014 kajastavad erakonnad valimiskampaania aruannetes vaid erakonna nimekirjas kandideerinud ise kulutusi teinud isikute kulud ja kulude tasumise allikad, erakonna kulud kajastatakse vaid kvartali tulude, laekumiste ja kulude aruannetes.

Valimisliidud ja üksikkandidaadid kajastavad oma valimiskampaania aruannetes nii kampaaniaga seotud kulud kui ka kulude tasumiseks kasutatud rahalised vahendid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ahh
Ahh

Samas oleks hea teada ka kui palju Kelderi valimiskulud olid?

Viljar
Viljar

Eks jah. Kelderi kulud olid üüratud, sest kampaania kestis ju varakult)))))) tsüklie viisi ehk?

hea
hea

oleks teada,kui suures summas ka valla adminressurssi kasutati

wpDiscuz