8

Ringkonnakohus jättis Luige otsuse jõusse

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Alari Luik. Foto arhiiv

Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata Pärnu maakohtu süüdmiõistva otsuse, millega endist politseinikku Alari Luike karistati tingimisi vangistusega.

Juuni lõpus mõistesti Luik Haapsalu kohtumajas süüdi liigse vägivalla tarvitamises ja võimupiiride ületamises. Kohus karistas Luike pooleteistaastase vangistusega kaheaastase katseajaga. Võimuliialdustes ühe kannatanu suhtes mõistis kohus aga toona Luige õigeks, sest kannatanu ütlused polnud kohtu hinnangul usaldusväärsed.

Maakohtu otsuse vaidlustasid ringkonnakohtus nii prokurör Indrek Kalda kui ka Luige advokaat Harry Ots. Prokurör polnud rahul Luige osalise õigemõistmisega. Ots aga taotles Luige õigeks mõistmist paragrahvides, milles kohtualune süüdi mõisteti.

Ringkonnakohtu kolleegium leidis, et maakohtu põhjendused on piisavad.

Ringkonnakohtu otsuse võib riigikohtus vaidlustada 19. novembrini.

Luik sattus seadusega pahukisse mullu jaanuaris, kui ta ähvardas alaealist kannatanut ning lõi teda. Samuti süüdistati teda ametiisikuna füüsilise jõu ebaseaduslikus kasutamises kahe alaealise suhtes mullu märtsis.

 

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Valge Daam
Valge Daam

Eks need, kelle autod, kodud, lapsed ja muu “vara” veel rikkumata,
õigustavad uue põlvkonna pättide kasvulava!
Üks politseinik julges ennast pagulaseks mõelnud muidusööja, kelle naine osutus “isesüttivaks,” ka asju/inimesi õige nimega nimetada…
kihutati Politseist minema!
Sama toimub ka nendega, kes julgevad pättidele vastu hakata!
Jõudu, INIMÕIGUSLASED!

Triibik
Triibik

Luik oli ùks vàhestest Haapsalu politseinikest,kes tööd sūdamega tegi ning keda kaagid kartsid. Mida on nàha ka nende parastavatest kommidest. Need nolgid,kelle pàrast Luik lahti lasti, laaberdavad ja lõhuvad aga rahumeeli edasi. Ja vaevalt patrullil peale sellist hàmmastavat kohtuotsust vàljakutsele enam kiiret on.

Kent. Soome poiss
Kent. Soome poiss

Lossi platsi ees pühapäeval peale kirikut ihunuhtlus. Lapsi nüpeldada😕

Polikarpov
Polikarpov

Korralik kloun see tüüp. Ja pätiks ka ei saanud. Ainult tsirkus veel päästab. Miks oli vaja kogu linna hirmutada selle vilkuriga kihutamistega???

Muutso. L.
Muutso. L.

Selline tüüp on nuhtluseks kogu ühiskonnale. Ema isa vist kodutöö tegematta jätnud.

Jaak. Mänd
Jaak. Mänd

Kus on ikka julgust lapsi peksta. Ise selline tossike ja käib vanade retsidega saunas. Vangi panna ja sada kepihoopi palja taguotsa peale.

Ahtu
Ahtu

Ära aja iba, see minu sõbrake.

wpDiscuz