Läänemaa lahtised kergejõustikuvõistlused olid hea tasemega

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Laupäeval olid Haapsalu staadionil Läänemaa lahtised kergejõustikuvõistlused, kus osales 40 sportlast kümnest klubist või koolist.

Kui esimesel võistlusel 2016. aastal oli kümme ala ja 75 osalejat, siis tänavu oli võistlusprogrammis kaks jooksu ja kaks heiteala. Sportlased said end proovile panna 200 ja 400 meetri jooksus ning kuulitõukes ja kettaheites. 2016. aasta eesmärgi pakkuda võistlejaile just laia alade valikut vahetasid korraldajad sel aastal välja koguni viie vanuseklassi starti toomisega.

Kui U14 ja U16 vanuserühmas võiski protokollist leida üsna palju võistlejaid ja paljusid meie oma maakonna võistlejaid, kes kuuluvad ka riigi paremikku, siis U18 ja U20 sportlasi oleks võinud rohkem olla.
Võistlus õnnestus. Vihmasele ilmale vaatamata näitasid noored igal alal häid tulemusi ning täiskasvanute kettaheites ja kuulitõukes osales mitu Eesti tippu.

Juba päeva esimesel alal, 200 meetri distantsil joosti kiiresti. Tütarlaste U14 esikoha sai korraliku ajaga 28,5 sekundit Maily Märss. Emma-Katharina Hein sai teisena kirja 29,5. Mõlemad noored on Haapsalu kergejõustikuklubist (KJK).

U16 tütarlaste jooksu võitis sama klubi esindaja Keity-Liina Kallas ajaga 28,7. Noormeeste U18 kiireim oli Martin Teppan Läänemaa KJKst, aeg 25,3, U20 noormeestel tema klubikaaslane Ainar-Sten Junker 25,1-ga. Meeste sprindi aga võitis kuulitõukaja Karl Koha, tema ajaks mõõdeti 25,8. Ta edestas 0,6 sekundiga veteranide Euroopa meistrivõistluste medalimeest Valeri Žumadilovit. Hea aja jooksis U16 võitja Sebastian Juhan Liiva, kelle ajaks mõõdeti 25,9.

Poiste U14 grupis said kaksikvõidu Herman Reinmaa ja Ragnar Orgjõe ajaga 35,0. Esimene õpib Lihula gümnaasiumis, teine Virtsu koolis. Hõbemedali teenis Paul Lomp, kes jooksis 35,4, ja pronksmedali Timmo Kaasik. Temal näitas stopper 36,7. Mõlemad poisid õpivad ja treenivad Lihula gümnaasiumis.

400 meetri jooksudes näitas päeva kiireimat aega Martin Teppan. Tema U18 võiduaeg oli 55,4. Hõbeda teenis siin Krismar Liiv. Poiste U16 võitja oli Ken Peit Haapsalu KJKst ajaga 63,3. Meestest jooksis Lauri Tanner 58,7ga. Tüdrukute U14 võitjaks tuli Sesse Vali ajaga 1.18,0. Sama vanadest poistest oli kiireim Paul Lomp 1.17,3. Talle järgnesid Raikko Kanter 1.23,6 ja Ragnar Orgjõe 1.25,1. Neidude U16 esikoha sai Keity Liina Kallas võiduajaga 69,3.
Kuulitõukeringis oli nii noortest kui ka täiskasvanuist võistlemas mitu Eesti parimat.

Meestest võitis Fred Vali tulemusega 16.62. Karl Koha sai 15.21ga teise ja Janek Lehtpuu 11.18ga kolmanda koha. Naistest võidutses Kätlin Tõllasson 11.84ga. Poiste U18 võidutulemus oli 14.74 ja selle tõukas viiekilose kuuliga Kevin Sakson. Teiseks tuli Rait Raju 14.17ga ja kolmandaks Rauno Tapner 11.20ga. Noormeeste U20 võitja oli Erki Mitman, tulemuseks 14.13. Selles vanuses tõugatakse juba kuuekilost kuuli.

Tüdrukute U14 võitjaks tuli Maily Märss 11.31ga, teise koha sai Eliise Kolõtšev 8.74ga. Kuuliraskuseks on neil 2 kg.
Edasi tõukasid U16 neiud ja noormehed, kuuli raskuseks neil vastavalt kolm ja neli kilogrammi. Mõlemad võistlused olid äärmiselt huvitavad. Keity-Liina Kallas võitis neidude võistluse 8.95ga, edestades Kristiina Kukke Läänemaa KJKst (8.88) seitsme sentimeetriga. Kolmas oli Trinity Õismets 8.26ga. Tema esindab samuti Läänemaa KJK värve.

Poiste U16 võistluse võitis Läänemaa KJK esindaja Kaaro Saatmäe 11.98ga, edestades Sebastian-Juhan Liivat (11.92) kuue sentimeetriga. Mõlemal noorel oli see ka isiklik rekord. Hooaja edetabelis tõusevad nad vastavalt 20. ja 21. kohale. Kolmas oli Ken Peit, kes tõukas 10.05. Nooremate poiste, U14 võidumees oli 10.35ga Virtsu poiss Robert Idvani. Järgnesid Lihula poisid Herman Reinmaa ja Ken-Indrek Klimpuš. Tulemused vastavalt 8.41 ja 7.25.

Kettaheites näitas Eesti parim naiskettaheitja Kätlin Tõllasson üle viiekümnemeetrist kettakaart. Esikoht tuli tulemusega 50.31. Meeste esikolmik oli Fred Vali (43.85), Karl Koha (42.89) ja Joonas Hansen (32.77). Noormeeste U18 arvestuses võidutses 1,5kilose kettaga Kevin Sakson tulemusega 48.19 ja U20 vanuserühmas 1,75kilose kettaga Erki Mitman (46.59). Siin oli teine Ainar-Sten Junker 29.34ga.

Väga hea võistluse tegid U16 vanuserühma tütarlapsed. Trinity Õismets heitis uueks isiklikuks rekordiks 0,75 kg kettaga 29.52 ja Keity-Liina Kallas 26.06. Õismets tõuseb oma tulemusega hooaja edetabelis 15. reale.
U14 vanuserühmas võitis Maily Märss 24.18ga.
Noormeeste U16 esiduo moodustasid Kaaro Saatmäe ja Mart Mikiveer. Tulemused vastavalt 37.36 ja 24.16.

Osales ka individuaalvõistleja Egert Jõesaar. Tema heitis 1,5kilost ketast 42.91.

Fotod: Arvo Tarmula