30

Karilaid ja Sukles arutlesid Stenbocki majas Haapsalu raudtee üle

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Uus, Ratas, Karilaid, Sukles

Koit Uus, Jüri Ratas, Jaanus Karilaid ja Urmas Sukles täna Stenbocki majas. Erakogu

Riigikogu liige Jaanus Karilaid teatas oma FBlehel, et kohtus täna hommikul Stenbocki majas koos ettevõtja Koit Uusi ja Haapsalu linnapea Urmas Suklesega peaminister Jüri Ratasega.

„Läänemaa tänab Jüri Ratase valitsust, et kaheksa miljonit eraldati esimese etapi rahastamiseks raudtee taastamiseks Tallinn-Haapsalu liinil. 12 aastat heietati, aga tänane valitsus tegi konkreetse sammu Läänemaa pealinna suunal,” ütles Karilaid.

Karilaiu sõnul arutati täna juba teise etapi võimalikku rahastamismudelit. Kohal olid ka majandusminister Kadri Simson, Eesti Raudtee nõukogu esimees Priit Rohumaa ja Eesti Raudtee peadirektor Erik Laidvee. Arutelu oli Karilaiu sõnul sõbralikult intensiivne.

„Rahastamisskeeme on vähemalt kolm. Kõik on laual ja arutelud jätkuvad. Peaminister kinnitas ja rahustas, et kindel soov on lubatud protsess lõpuni viia. Tugeva töö korral on see kolme-nelja aasta jooksul võimalik. Läänemaa päästeplaan on käivitunud,” kirjutas Karilaid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kas
kas

majale nüüd mälestussilt ka paigaldati

Imelik
Imelik

Et sel teemal “kaasa rääkida”, peaks esmalt teemat valdama.
Alustada võiks näiteks sellest lihtsast tekstist arusaamisega- http://taurus.gg.bg.ut.ee/Loputood_2015/KKP_rak/Kirsim%C3%A4e_Piia.pdf

Hardi
Hardi

Ei noh: Karilaid on ikka see õige mees linnapeaks! Naerukoht……

ja
ja

Kui kasvõi Karilaid kandideeriks linnapeaks oleks Sukles koheselt troonilt tõugatud. Ta on täpselt niikaua kuni tuleb keegi tegusam. Kindlasti ei ole nendeks Vikman ja Mäesalu.

einoh
einoh

tahaks teada mismoodi Sukles siis arutas, mis mõtted poisil ka on

Munn
Munn

Punased Ristiisad

n
n

see kasutamata raha läheks lihtsalt teistesse maakondadesse, krdi autopeded

to n
to n

Ole mureta – see 8 milli korrutatakse kahega ja jäetakse haapsalu harutee maantee selle raha eest remontimata – nii et sõites seal kitsal teel ja laveerides aukude vahel kiida raudteepedesid

kus
kus

Küsiks kuhu näiteks raudtee ehitamiseks minevat rahasummat võiks Läänemaal kasutada.

Lugeja
Lugeja

8 miljoniga jõuab rong alles Turbani! Kuipalju kulub, et rong jõuaks Haapsallu? Nimetada seda Läänemaa päästeplaaniks tekitab minus suuri kahtlusi, KU ja KE kuldne kolmik 🙂

Hardi
Hardi

Raudteega kogu piirkond pankrotti—–TORE ON..

Mart
Mart

Paar bussifirmat pole veel piirkond

wpDiscuz