Riik tahab osta Koit Uusilt raudteetammi

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

koit uus

Koit Uus. MERILIN KAUSTEL-LEHEMETS

Postimees kirjutas, et majandusminister Kadri Simson kulutab osa kahekast miljonist eurost, mis oli mõeldud Riisipere-Turba raudteelõigu taastamiseks, hoopis raudteetammi ostmiseks ettevõttelt Lääne Raudtee, mis kuulub ärimeestele Koit Uusile ja Veiko Tišlerile.

Ehkki Aarne Taal on endiselt raudteetammi ja osaliselt ka selle all oleva maa omanik, kuulub kontroll vara üle hoopis tunamullu raudtee taastamiseks loodud erafirmale Lääne Raudtee. Meil on 15-aastane leping, millega Taal andis meile kõik õigused raudteega opereerimiseks, kaasa arvatud selle müümiseks," ütles Uus Postimehele.

Riik eraldas äsja kaheksa miljonit eurot selleks, et veel tuleval aastal taastada Riisipere ja Turba aleviku vaheline rongiühendus. Selle summa sees on majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni sõnul ka raudteetammi riigile tagasi ostmine.

Ministri kinnitusel oleks mõistlik taastada raudteeühendus Haapsaluga kahes etapis – esimene on 6,3-kilomeetrine Riisipere-Turba lõik, ent Haapsaluni jääb sealt veel 46,6 kilomeetrit.

„Rahastamisotsus peaks tulema pärast 2019. aasta riigikogu valimisi," lausus Simson.

Simsoni sõnul on oluline, et maavalitsused vormistaks raudteetammialuse reformimata maa kõigepealt riigi omandisse.

Pärast seda annaks maavalitsused selle üle ministeeriumile," selgitas minister. Siis seatakse hoonestusõigus Eesti Raudtee kasuks, aga eelduseks on see, et riigiettevõte peaks läbirääkimisi raudteetammi eraomanikuga selle omandamiseks. Mul ei ole ka erilisi kõhklusi, et sellised läbirääkimised saavad teoks, sest omanik on andnud korduvalt teada soovist võõrandada raudtee muldkeha riigile või Eesti Raudteele."

Kõige mõistlikum on ikkagi see, et Riisipere-Haapsalu raudtee ei ole mingi eraldiseisev jupp, vaid osa Eesti Raudtee taristust," lisas Simson. Leian, et raudteed ei ole mõistlik teha eraomandis olevale rajatisele."

34 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Taat
5 aastat tagasi

Uus koit taas töuseb helõ
Kut raudree raha tulõ
Tuu raha autust jöle
Koit uus kut pörgus pöle .

EVR
5 aastat tagasi

Ma ei saa aru, miks peaks riik üleüldse ostma raudteetammi, see ju eraomanike oma, las viivad minema . Ning riik paigaldab uue tammi, sest vana peal ju nii ehk naa ei saa uute rongidega sõita, see on täielikult amortiseerunud.

raudtee on ajalugu
5 aastat tagasi

Sellise jama ostmisest rääkimine on juba kriminaalne! Müüdi 1 sendiga ja nüüd samad müüjad hakkavad rahva raha eest seda ostma?

Ibrahim
5 aastat tagasi

Korruptsiooni ja skeemitamiae eest tuleb taastada surmanuhtlus.
Avalikud hukkamised ausse

Hardile
5 aastat tagasi

ega inimesed lollid pole.Kõik teavad ju need asju,eriti Haapsalu rahvas.Küsimus ongi selles,et need räpased skeemid on seadusega lubatud.Ehk kõik juriidiliselt korrektne.Seadusi tuleks muuta ja lõpetada see seadusega lubatud rahva vara endale krabamine.

Ibrahim
5 aastat tagasi

Haapsalu rahvas teab seda koguaeg…

Hardi
5 aastat tagasi

Kas lõpuks hakatakse Haapsalus ka aru saama,kellele ja milleks on raudtee taastamine tähtis: Taal, Uus, Tisler

Kübe
5 aastat tagasi

EVR vol 2

...
5 aastat tagasi

On näha olnud,et Taal sõidab ikka vahel terviseteel mopeediga,tehes kontrollreide.

keegi
5 aastat tagasi

see kõik on suur porno,kopilka eest sai kätte ja nüüd tahab suurt kasumit ja eesti lollide riik maksab
riigil pappi loopida siia sinna aga oma rahvale tõstab maksusi
LASTEAED