10

Lastekaitsepäeva jalgpalliturniirist saab Vatla kooli mälestusturniir

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

lastekaitsepäev vatlas42

Lastekaitsepäeva turniiri on Vatlas ka varem peetud. Foto arhiiv

Alates aastast 2008 on Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi oma piirkonna noortele spordilastele igal lastekaitsepäeval korraldanud selle nimelist jalgpallipäeva.

Turniirid on toimunud 1.-6. klassi õpilastele, sest siis on saanud osaleda ka kõikide algkoolilapsed. Võistkonnad on aga moodustatud mitte koolide, vaid külade põhjal. Lapsed mängivad oma elukoha eest. Nii ongi turniiridel osalenud Lihula, Tuudi, Kõmsi, Vatla, Kirbla, Virtsu, Massu noorte jalgpallimeeskonnad.

Jalgpallipäeval on lapsed saanud alati kohtuda Eesti tippjalgpalluritega, peetud on laste ja lastevanemate sõprusmäng, perede löögivõistlus. Lastele on näidatud hobusõud ja meelt on üleval hoidnud rockansambel. Turniirid on toimunud pea kõigis Lõuna-Läänemaa asulates. Üks väheseid kohti, mis turniiri veel võõrustada pole saanud, on Kõmsi.

Just nüüd, turniiri juubeliaastal, oli plaan kohalikud lapsed kokku võtta selles Hanila valla külas. Lõuna-Läänemaa JK ja Kõmsi kool olid juba päeva õnnestumiseks ettevalmistusigi alustanud. Kuid siis tuli teade, mida kartsid paljud kohalikud. Sügisest suletakse väike armas Vatla kool. Sellega seoses saab jalgpalliklubi ja Vatla spordiinimesed teha ainult ühte. Korraldada Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi X lastekaitsepäeva jalgpalliturniir Vatlas. Sel aastal Vatla kooli mälestusturniiri nime all.

Kahjuks ei ole see esimene kord, kus meie lapsed kooli sporditegemisega austavad. Aastal 2010 toimus samasugune turniir Tuudil, siis kui suleti Tuudi kool.

Lõuna-Läänemaa JK, Eesti jalgpalli liit, Vatla spordiselts, Vatla kool ja Vatla raamatukogu on ette valmistamas tõeliselt toredat spordipäeva. Eelkõige lastele, kuid tõsiselt mõeldes ka Vatla Kooli ülimalt edukale sporditegemise ajaloole. Lastele on juubeliturniiril külla sõitmas suured Eesti jalgpalli suurkujud. Tulemas on huvitav turniir kuue Lõuna-Läänemaa küla võistkonna vahel ja kõiki traditsioonilisi ettevõtmised, mida sellel päeval lastele pakkunud oleme.

Vatla inimesed valmistavad ette stendid, kus praegused noored saavad teada, kuidas mõisakoolis vanasti sporditi ja kes olid Vatla Kooli spordisangarid 20, 30, 40 ja 50 aastat tagasi. Meeldivaid hetki on päevas veelgi.

Vatla kooli mälestusturniir toimub 27.mail algusega kell 11.00.

Kõik kes kunagi Vatla koolis käinud, või seal õpetajana töötanud, nendelt ootavad korraldajad ettepanekuid ja kaasamõtlemist. Austame laste spordivõistlusega koos väärikat kooli.

Jaanus Getreu, Vatla koolis viis aastat töötanud jalgpallitreener

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
teele
teele

Vollid ja teised kollid ,kirjutage millega teie tegelete ,saaks teid kas kiita või laita ,elagu

Katrin
Katrin

Tahtsin sama kirjutada 🙂

Veeliks
Veeliks

Kolm põhjust: saa aru mis on treeneri ülesanne ja kes peaks kajastama tulemusi mis väärivad leheruumi. Kui kuskil midagi halvasti on ajakirjandus platsis nii peaks ka heade uudiste puhul tegutsema. Igal ühel oma töö.

Veeliks
Veeliks

Volli jutt üldjoones õige. Meil on küllalt alasid mida omaala entusiastid veavad aga ennast nad lehes küll kiitma ei hakka. Õ

Kolm põhjust
Kolm põhjust

miks need väidetavalt kümned ja väidetavalt tublid treenerid peaksid ka avalikkust oma spordisaavutustest teavitama. Esiteks nad saavad reeglina palka- maksumaksjad oleks viisakas teavitada,mida nende maksuraha eest tehakse. Teiseks kasutavad nad maksumaksjate raha eest ülal peetavaid spordirajatisi ja reeglina tasuta. Kolmandaks on see noorte spordipoiste ja tüdrukute karistamine, kui nende väärt tulemused ei leia väärikat kajastamist.

Just
Just

ei ole ka mina näinud, et treenerid ise kirjutaks ajalehete…Hea treener seda tegema ei peaks

Ikka ja alati...
Ikka ja alati...

Oi kadedust!

Volli
Volli

Kuule Jaanus , tee mis tahad aga ära pasunda iga liigutuse peale. Saavutage ennem midagi siis kirjuta kui kõva treener oled. Peale sinu teevad igapäevaselt kümneid treenerid oma tööd aga nad ei roni ennast kiitma.

Kaarel
Kaarel

Eriti tige Volli,,,milline kadedus ja kurjus on inimeses!! Appi,,
Tunnen Jaanust ja ta tõesti teeb SÜDAMEGA tööd ja on tulemusi ka!!

........
........

Tasuks ennast kiita küll! Ei maksa kividega loopida neid, kes enda tegemistest ka teistele teada annavad! Olgu see siis korvpalli meistrivõistluste korraldaja Rudolf Lumiste, laskmistreener Mati Seppi või lauatennise entusiast Heiki Sool. Need kümned treenerid, kes väidetavalt teevad suurepärast tööd, tulgu kapist välja ja andku ka avalikkusele oma supertulemustest teada!

wpDiscuz