0

Lihulas peetud õpilasesinduste üldkoosolekul põhjustas tervisehäireid noroviirus

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Eelmisel nädalavahetusel toimunud kolmepäevane Eesti Õpilasesinduste Liidu (EÕEL) üldkoosolek katkestati õpilaste seas puhkenud nakkushaiguse tõttu ning arutamata jäänud päevakorrapunktid lükkuvad edasi erakorralisele üldkoosolekule.

Terviseameti analüüsid näitasid, et tegemist oli noroviirusega. Põhjuseid, kuidas antud viirus levida võis, on väga palju, sest tegemist on ülimalt nakkava ning ettearvamatu viirusega ning samuti ei teata ka seda, millest antud nakkushoog võis pihta hakata. VTA analüüside tulemused pole veel selgunud aga kohe kui need tulevad, antakse nendest ka kõigile teada. Rohkem informatsiooni noroviiruse kohta Terviseameti lehelt.

Kõikide osalejate info on edastatud Terviseametile, et vältida edasist levikut, samuti teavitati osalejaid koheselt ka sellest, et nad järgmine ja vajadusel ka ülejärgmine päev kooli ei läheks, et vältida teiste inimeste nakatamist. Õpilasliit teeb Terviseametiga ja VTA-ga igakülgset koostööd, et selgitada välja puhangu täpsemad asjaolud. EÕEL mõistab haiguse leviku ootamatust ning loodab, et seekordne juhtum oli kogemuseks nii Õpilasliidu kui ka teiste organisatsioonide tööle sarnaste juhtumite edasiseks välitmiseks.

Kohapeal anti kõigile osalejatele kiireimas korras abi ning organiseeriti transport koju. EÕEL tegi omalt poolt kõik võimaliku, et haigestunud aidata. Koha peal olnud meeskond suhtles haigete ja tervetega, samuti võeti koheselt ühendust haigestunute vanematega. Paljud õpilased lahkusid Lihulast vanemate transpordiga, ülejäänud viidi koju tellitud bussidega. Kaks õpilast toimetati üldkoosolekult Pärnu haiglasse analüüside tegemiseks. Mõlemad tüdrukud on saanud nüüdseks koju.

Meie jaoks oli esmatähtis, et kõik haigestunud saaksid abi ja terved esimesel võimalusel koju. Eesti Õpilasesinduste Liit soovib tänada kõiki, kes olukorra lahendamisele kaasa aitasid: Lihula Gümnaasium, kiirabi, Terviseamet, tegevmeeskond, üldkoosoleku korraldusmeeskond ja osalejad.

Esimees Andreanne Kallase sõnul oli juhtum Eesti Õpilasesinduste Liidu 18 tegevusaasta jooksul esmakordne: “Varasemalt ei ole meil olnud selliseid juhtumeid. Meil on väga kahju, et selline haigus üldkoosolekul levima hakkas. Andsime endast parima, et võimalikult vähesed nakatuksid ja nakatunud abi saaksid.”

Üldkoosoleku ülejäänud ametlikud osad – kohalike omavalitsuste valimiste platvorm ja juhatuse valimised – toimuvad aprilli lõpus III erakorralisel üldkoosolekul. Täpsem aeg ja asukoht on selgumisel.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz