0

Sukles: Haapsalu ei suuda rohkem pagulasi vastu võtta

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

sukles yhinemisest tarmula

Haapsalu linnapea Urmas Sukles teatas sotsiaalministeeriumile, et ei ole suuteline uutele ümberpaigutatavale piisavat teenust osutama. 
Foto: Arvo Tarmula

 

Haapsalu ei ole valmis ega suuteline lisaks praeguseks vastu võetud kolmele pagulasperele uutele ümberpaigutatavatele osutama vajalikku ja piisavat teenust.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles kirjutas neljapäeval sotsiaalministeeriumile, et ümberpaigutamise programmi raames on Haapsalu linn sel aastal vastu võtnud kolm väikeste lastega rahvusvahelise kaitse saajate peret.

"Töö rahvusvaheliste kaitse saajate toetamisel on kohalikule omavalitsusele uudne. Head praktikad, mida kasutada, on Eestis olematud, ja seega on lõimumisprotsess väga ressursikulukas nii tugiisikutele, lasteaia kasvatajatele kui ka asjassepuutuvatele ametnikele," kirjutas Sukles.

"Lähiajal keskendume lasteaia õpetajatele lisateadmiste ja õppe andmisele, laste kooliks ettevalmistamisele ja meie põhihariduskoolide ettevalmistamisele võõrkeelsete laste vastuvõtmisel. Jätkub nii töö perede igapäeva toimetuleku tagamisel kui ka vastavalt vajadusele täiendava psühholoogilise toe vahendamisel," märkis linnapea ja lisas, et praegu ei ole Haapsalu linn valmis ja suuteline uutele ümberpaigutatavatele osutama vajalikku ja piisavat teenust.

Reedel eraldas sotsiaalministeerium Haapsalule 15 000 eurot toetust septembris saabunud pagulaste vastuvõtmiseks. Toetus ühe ümberpaigutatava vastuvõtmiseks on 3000 eurot.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pgula
Pgula

Suudab küll. Vähemalt 10 kmpl veel uuel aastal

Hardi
Hardi

Tubli, Sukles! Kustas võiks küll enam oma ajusid rakendada.

Gagarin
Gagarin

seda pole küll vaja karta et pabulased töö turul konkureerima hakkavad
Lihtsalt laiskvorstid…konkurentsitult

huumoritalu
huumoritalu

pressib lihtsalt pappi välja ja toidab hysteeriat

Kustas
Kustas

Läänemaal on siiski palju muid paiku kui Haapsalu. Milleks selline arvamus, et ainult Haapsalu on ainuke koht, kuhu sõjapõgenikke vastu võtta ja integreerida kohalikku kogukonda? Ma arvan, et iga omavalitsus leiab tühja korteri, remonti vajava maamaja jne, kuhu inimesed paigutada, kes siis edaspidi hakkavad vallale tulu tooma läbi oma tegevuse ja maksulaekumise. Niikaua kui meil on neid eesti rahva reetureid, kes üle Soome lahe laevadega vurtsivad oma nn heade töökohtade ja perede lagunemise nimel, nii kaua tuleb meil neid pagulasi sisse tuua, sest ka nemad hakkavad tulevikus välistööjõule edaspidi pensioni maksma.

Arvos
Arvos

” kes siis edaspidi hakkavad vallale tulu tooma läbi oma tegevuse ja maksulaekumise.”

Andke armu! Tule mõistusele!!!

.........
.........

Aasta tagasi oli jutt, et Haapsalu ja Ridala ei võta mitteühtegi pagulasperet, nüüdseks on juba kolm peret! Linn on väike, töökohti napib! Usu veel mida lubatakse!

Tubli Sukles
Tubli Sukles

Las me elada rahus veel selles väikses ilusas linnas, kuni seda on antud.

Arvos
Arvos

Muidugi. Iga roju oma koju!

.
.

Lasteaias on õpetajad, seda võiks linnapea teada.

..
..

…”Lähiajalkeskendume lasteaia õpetajatele lisateadmiste ja …” Linnapea teab, kellest ta räägib 🙂

Gagarin
Gagarin

nunnumeeter on laes

lühisõna
lühisõna

ülemererootsimaale

wpDiscuz