Laskurid tõid Elvast viis medalit

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHaapsalu esimene kolmik Triin Roostfeldt-Allas, Triin Kuusik, Leini Liiv võitis Eesti meistrivõistlustel pronksmedali. Foto: Erakogu

Elvas korraldatud võistlustel tuli Eesti täiskasvanute meistriks jooksva metssea harjutuses (30 aeglane jooks pluss 30 kiire jooks) Arles Taal 554 silmaga. Esimene Eesti meistritiitel kuulilaskmises.

Naiste spordipüstolis on meie Lääänemaa esindus viimasel kuuel aastal olnud pidevalt esikolmikus. Ka tänavu oli eesmärgiks tulla vähemalt kolme hulka.

Haapsalu pani välja kaks võistkonda: üks vanematest ja teine koolinoortest koosnev.

Tihedas konkurentsis saavutas Haapsalu esimene kolmik Triin Roostfeldt-Allas, Triin Kuusik, Leini Liiv pronksmedali.

Tublilt esines meie noorte võistkond (Liisa Peet, Kaisa Kuusik, Elisabeth Fofilov) tulles naiskondade seas viiendaks.

6. Viljandi 1590 silma

Individuaalselt pääsesid meie kaks Triinu finaali kaheksa parema hulka, kes alustasid medalivõitjate selgitamist.

Triin Kuusik võitis hõbemedali ja Triin Roostfeldt-Allas lõpetas igati väärika viienda kohaga.

Veelgi edukam oli meile neidude arvestus. Kõik meie tüdrukud tegid isikliku rekordi ja olid esikümnes.

Võitis Kaisa Kuusik 541 silmaga. Seejuures oli tal sama tulemus teise koha laskuriga. Toimus lisalaskmine võitja selgitamiseks, milles Kuusil oli parem.

Viienda koha sai Kerli Neljas 525 silmaga, kaheksanda koha Elisabeth Fofilov 515 silmaga ja kümnenda koha 504 silmaga Lydia Kurus.

Kehvemini ei esinenud noormeeste arvestuses meie poisid, kes samuti tegid kõik isikliku rekordi ja olid esikümnes.

Pronksmedali võitis 544 silmaga Ott Kaljura. Temalgi tuli sooritada lisalaskmine teisele kolmandale kohale, mille kaotas. Kuuendal kohal oli Lars-Erik Peet 528 silmaga, üheksanda koha sai Hendry Viira 519 silmaga ja kümnenda koha Ekke-Alar Toomingas 511 silmaga.

Meeste vabapüstolis saavutas Haapsalu võistkond koosseisus Jaago Kajalainen, Karl-Adam Kaustel, Arles Taal neljanda koha.

Meeste kiirlaskmises oli Karl Kaustelil kaitsta eelmise aasta meistritiitel.

Käesoleval aastal kujunes meeste konkurents antud harjutuses eriti tihedaks. Kindlalt võitis Euroopa meiter põlvalane Peeter Olesk. Alates teisest kuni kümnenda kohani mahtusid laskurid seitsme silma sisse.

Karl Kaustel oli 543 silmaga kuuendal kohal ja Jaago Kajalainen 539 silmaga üheksandal kohal.

Juunioride arvestuses olid meie poisid taaskord kõik esikümnes. Kuues koht Lars-Erik Peet 475 silma, seitsmes koht Ott Kaljura 474 silma, kaheksas koht Hendry Viira 473 silma, üheksas koht Ekke Alar Toomingas 471 silma.

Püssilaskmises tuli korralik üllatus meeste arvestuses võistelnud Marek Tammelt, kes lasi uue isikliku rekordi 587 silma harjutuses 60 lasku lamades.

Antud tulemus viis ta päeva parimana finaali. Paraku esmakordne finaalilaskmine antud harjutuses ei kulgenud enam nii edukalt ja lõpptulemuseks jäi kuues koht.

Haapsalu võistkond koosseisus: Marek Tamm, Kristjan Tiitsma, Martten Tiitsma tuli kümnendale kohale.

Kehvemini ei esinenud meie noored juunioride arvestuses. Neljas koht Kristjan Tiitsma 582 silma (isiklik rekord), üheksas koht Martten Tiitsma 567 silma, kümnes koht Silver Loorens 564 silma (isiklik rekord).

Kokkuvõttes said Haapsalu laskurid viis medalit. Täiskasvanute meistrivõistlustel võideti kuld-, hõbe- ja pronksmedal ning juunioride arvestuses kuld- ja pronksmedal.