10

Juhtkiri: „Lennulast”

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

LE 25„Mul ei olnud koera kellegi juurde jätta,” põhjendas kunstnik Edith Karlson, miks ta Haapsalu koolilastele esinema tulles lemmiklooma kaasa võttis.

Riigi Kinnisvara otsus tellida 37 000 euro eest Haapsalu Wiedemanni tänava gümnaasiumi hoonesse moodsat kunsti on kahjuks lootusetult ebaõnnestunud. Maksumaksja raha on kulutatud sihitult ja mõttetult millelegi, mis pole isegi kitš. Mingi mõte „Lennulas” kahtlemata on, aga selle teostus on jäänud asjatundmatuks.

Moodne kunst vajab enamasti selgitusi, installatsioonidega kaasas käiv tekst on pahatihti pikem ja kaalukam kui kunstiteos ise. „Lennula” autoreil oli võimalus oma lugu rääkida, aga nad ei kasutanud seda. Kahetsusväärsel kombel suhtusid nad kunstihuvilistesse üleolevalt. Sülekoer oli nende suhtumise iseloomulik detail.

„Lennula” autorite meelest võivad kunsti hinnata vaid kunstnike tsunfti liikmed, professionaalid. „Lennula” autorid unustavad, et professionaalseks kunsti hindamiseks ei pea olema kunstnik ega kunstiteadlane.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
haapsaluväline
haapsaluväline

Ütleksin ka midagi, aga ei ole kursis probleemiga. Võiksite valgustada.

Ahto
Ahto
lugeja
lugeja

Toetan “valteri” kommentaari. See “kunst” on häbematu ja totaalne raha raiskamine.

valter
valter

Kõike seda on juba ammu kirjeldatud ilusas vendade Grimmide loos ” Kuninga uued rõivad”. Seekord on Haapsalu inimesed see lapsesuu, kes julgeb hüüda: “Kuningas, (st. moodne kunst) on alasti!”

Kodanik
Kodanik

tegelikult tahaks teada küll, kuidas riigi, maksumaksja või EL maksumaksja raha kasutamine on seotud selliste mõistetega nagu kvaliteet, vastutus jms.

Ahto
Ahto

Tundub ,et Ahto on väga popp nimi 🙂 Mina ei ole neid kommentaare kirjutanud . ,Edaspidi tuleb midagi oma eesnimele ikka täienduseks lisada vist

Mutionu
Mutionu

Niipalju jagan ma kunstist ikka,et öelda….ärge ostke põrsast kotis!

Ahto
Ahto

Niipalju jagan ma kunstist ikka,et öelda….ärge ostke põrsast kotis!

kodanik
kodanik

Näiteks mulle! Leht on väga heaks läinud.

W.Y.
W.Y.

Lp LE peatoimetaja, ehk oskate võhikuile paari asja seletada. Kellele te seda lehte teete? Miks te üldse lehte teete? Aitäh.

wpDiscuz