ENTRUMi finaali pääses 12 Läänemaa noorteprojekti

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

ENTRUM möödunud hooaja võitjad ja patroonid Anni Arro ning Nikolai Novosjolov. Foto: ENTRUM

ENTRUM möödunud hooaja võitjad ja patroonid Anni Arro ning Nikolai Novosjolov. Foto: ENTRUM
ENTRUM möödunud hooaja võitjad ja patroonid Anni Arro ning Nikolai Novosjolov. Foto: ENTRUM
Täna avalikustati Solarise keskuses noorteprogrammi ENTRUM finaali pääsenud 56 ettevõtlikkusideed. Nende seas pääses finaalvõistlusele ka 12 Läänemaa noorte poolt algatatud projekti.

Läänemaalt finaali jõudnute seas on õpilasi nii Läänemaa ühisgümnaasiumist, Haapsalu, Virtsu ja Martna põhikoolist, Kullamaa keskkoolist, Noarootsi, Taebla ja Lihula gümnaasiumist.

Finalistid Läänemaalt: Active dance, Bananaganas or Bananas, Bara Bara, Eatwell, E-muusikakool, Hobitud, Koristusettevõtted, Läänemaa huviringid, Muinasjutu festival, Nutilaud-miniköök, Ruuplased ja Ätteve.

Neli kuud tagasi alustasid programmis oma projektide arendamist ligi 600 Tallinna, Harjumaa, Järvamaa, Läänemaa ja Raplamaa noort vanuses 13-19-aastat. Esialgsest 171 ettevõtlikust ideest on tänaseks arenguprogrammi ja konkursi finaali jõudnud 56.

Loodud projektid jagunevad nelja kategooriasse: IKT ja inseneeria, loomemajandus (eraldi disain ja muusikatööstus), sotsiaalne ettevõtlus ja teenusmajandus.

SA Entrum tegevjuhi Darja Saare sõnul pääses finaali enim teenusmajanduse valdkonna ideid (15), mille seas on näiteks gümnaasiumiõpilastele praktikate vahendamisega tegelev start-up Praktikum.

„Tänavu on tunda noorte suurt huvi toodete ja teenuste vastu, mida ei pruugi saada reaalselt käega katsuda. Tegemist on erinevat laadi mobiili- ja veebirakendustega, samuti noortele suunatud teenuseid pakkuvate portaalidega,” kirjeldas Saar võistlusprojekte. “Samas on üsna traditsioonilised probleemid ja vajadused, millele lahendusi otsitakse. Näiteks pakuvad noortele ikka huvi täiendavad võimalused vaba aja sisustamiseks, praktikakohtade või lemmiklaulude sõnade kiireks leidmiseks.“

„Tänavu on suur ka nende koolinoorte start-up’ide arv, kes on juba asutanud MTÜ, OÜ või plaanivad seda teha lähitulevikus oma idee edaspidiseks realiseerimiseks,“ lisas ta.

„ENTRUMi neljanda hooaja lõpusirgel rõõmustab see, et aasta aastasse on kasvanud noorte finalistide arv. Noored astuvad ettevõtlikkuse programmi idee algega, mille elluviimise nimel tuleb neil sageli rinda pista takistuste ületamisega ja tõsise pealehakkamisega. ENTRUMi noored on need, kes juba praegu ja ka lähitulevikus Eesti elu aktiivselt edasi viivad,“ kommenteeris noorte saavutusi ENTRUMi ellukutsuja ja Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink. „Tänaseks on piirkonniti toimuv ENTRUM Eestile ühe ringi peale teinud ja uuel hooajal oleme tagasi Ida-Virumaal, kuhu vahepeal on uued noored peale kasvanud,“ lisas Rink.

Finalistide ettevõtliku tegevuse tulemustega on võimalik tutvuda ENTRUM finalistide näitusel Solarise keskuse II korrusel või veebilehel. Nii näitusel, kui ka veebi vahendusel saab anda hääle oma lemmikideele ENTRUM Rahvalemmiku väljaselgitamiseks.

22. märtsil Tallinnas Mektory Innovatsioonikeskuses toimuval ENTRUM superfinaalil astuvad finalistid peažürii ning pealtvaatajate ees lavale ning tutvustavad oma ideid ning nende teostamise tulemusi. ENTRUM superfinaalile on oodatud ka pealtvaatajad. Pileteid on võimalik soetada Ticketpro müügipunktidest ja veebilehelt.

Eesti kõige ettevõtlikumad koolinoored 2014 kuulutab 7. mail toimuval ENTRUM auhinnagalal välja Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumi ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on kolmeaastase rotatsiooni põhimõttel tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlikkust rohkem kui tuhande viiesajas noores.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
girls shoes
girls shoes

A big thank you for your blog post. Really Great.

make money online
make money online

Thanks a lot for the article post. Keep writing.

wpDiscuz