5. jaanuaril lõpeb ERMi kodumaa piltide võistlus

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

ERM Fk 184:25 Karuse khk, plankaed. Foto: Friedrich Kohtitsky, 1912
ERM Fk 184:25 Karuse khk, plankaed. Foto: Friedrich Kohtitsky, 1912
ERM Fk 184:25 Karuse khk, plankaed. Foto: Friedrich Kohtitsky, 1912

Eesti rahva muuseumil (ERM) on käimas oma kodukohast tehtud fotode võitlus, mille võitjale on välja pandud tuhandeeurone preemia.

ERMi võistlus pannakse lukku 5. jaanuaril. Fotod peavad olema tehtud 2013. aastal ja sellel võiks olla kujutatud kohad, inimesed või sündmused, nii igapäevased kui ka pidulikud. Piltide kogumise võistluse patroon president Toomas Hendrik Ilves on öelnud: “Hetked ja päevad, siis aastad ja sajandid loovad lõpuks meie loo. Eesti loo, mille hoidmiseks ja jutustamiseks me ehitamegi Eesti rahva muuseumi.”

Tänavu 23. veebruaril välja kuulutatud kodumaa piltide kogumise võistlusele on laekunud üle 1000 foto.

Võistlusele saadetud fotosid hinnatakse maakondlikus ja valdkondlikus kategoorias, hindajateks on veebilehe külastajad ja viieliikmeline žürii. Žüriisse kuuluvad Tartu Postimehe vanemtoimetaja Vahur Kalmre, TV3 programmijuht Urmas E. Liiv, OÜ Fotobrigaad fotograaf Annika Haas, ERMi peavarahoidja Riina Reinvelt ja ERMi fotograaf Anu Ansu. Peaauhind on tuhat eurot, millele lisanduvad mitme Eesti ettevõtja välja pandud auhinnad.

1912. aastal korraldati ERMis esimene päevapiltide kogumise võistlus, mille eesmärgiks oli tollal veel vähelevinud fototehnika abil jäädvustada argielu Eesti eri paikades. Eriti oodatud olid pildid rahvast tööl, pidudel, lõbutsemas, igapäevatalitustel ja ülesvõtted isesugustest muistsetest talumajadest, lautadest, aitadest ja taluhoonete sisseseadetest ning tervetest küladest. Võistluse tulemusena täienes ERMi fotokogu väärtuslike materjalidega.

Kultuuripärandi aasta raames kuulutati sel aastal taas välja fotode kogumine, tähistamaks saja aasta möödumist esimesest võistlusest ja jäädvustamaks Eesti elu sada aastat hiljem. Igaüks saab osaleda igapäevaelu jäädvustamisel tulevastele põlvedele, nagu tehti saja aasta eest.

Saja-aastase vahega toimuva võistluse tähtsust mõtestab eesti rahva muuseumi ajaveebis fotograaf Nele Tammeaid.

Võistluse tingimustega saab tutvuda siin.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments