Lääne Elu paberleht 8. augustil

Madiken

madiken@le.ee

Haapsalu salli mustriga kohvikoore pakk.
Haapsalu salli mustriga kohvikoore pakk.
Haapsalu salli mustriga kohvikoore pakk.

Mäesalu kandideerib Lääne–Nigulas

Nõue, et kohalikel valimistel osalemiseks peab kandidaat olema omavalitsuse registreeritud elanik, paneb poliitikuid end sisse kirjutama kohtadesse, kus nad tegelikult ei ela.

Lääne maavanem Innar Mäesalu kirjutas ennast hiljaaegu formaalselt sisse Taeblasse, et kandideerida Lääne–Nigulas Reformierakonna nimekirjas häältepüüdjana. Volikokku minna ta enda sõnul ei soovi.

Lugu saab lugeda siit.

Vahule aetud purskkaevude puhastamine maksab linnale 100 eurot

Nädalavahetusel täitis Haapsalu promenaadi ja vanalinna purskkaeve taas valge vaht, sest vette oli valatud pesuvahendit.

Linna purskkaevude puhastaja Tõnu Viinapuu rääkis, et inimestele võib vaht küll nalja teha, aga tegelikult rikub see purskkaevu.

Vanalinna purskkaevu all on veeanum, pump ja pistikud, mis vahuga kokku puutudes kahjustada saavad, seletas Viinapuu. Promenaadi purskkaevus segab vaht veetaset reguleeriva anduri tööd.

Lugu saab lugeda siin.

Ohhoo: Farmi koorepakendeil on Haapsalu salli muster ja Kaia Kanepi on enim teeninud naistennisistide seas 26. kohal.

Korterireformiga ühele poole

Valitsuse heaks kiidetud korteriomandiseaduse eelnõu on koduomanikele oluline positiivne muudatus, kuid nüüd peaks ka Haapsalu näitama initsiatiivi ja lõpetama veneaegse jäänuki Linnamajanduse ASi kaudu koduomanike arvel kasumi teenimise, kirjutab Haapsalu linnakodanik Heino Tamm.

„Üürnik on ka omanikuna sageli üürnikuks jäänud, keda linna kinnisvarahooldusfirma (LMAS) oma haardes hoiab. Vene ajal ei küsitud üürniku käest midagi, kapitaalremont teda ei puudutanud, olid mingid töömehed ja värvihais,” arvab Tamm.

Osmussaarde kolis uus pere ja saare naised lõid turismiäri

Osmussaare elanike arv kasvas tänavu veerandi jagu, sest saare kuuele senisele püsiasukale lisandus veel üks pere.

Saareelanikud Rita Koppel ja Maire Kask on asutanud osaühingu Konksmoor, et hakata saarekülalistele, keda on iga aastaga järjest rohkem pakkuma majutust, toitlustust, sauna ja saareekskursiooni.

Puulaevaselts hakkab koolitama töötuid noori

Puulaevaselts Vikan alustab septembris taas töötukoolitust, mis on sel korral mõeldud 16–24aastastele noortele.

Läänemaa vähipüügilubadest on müüdud alla poole

Keskkonnaameti vee–elustiku spetsialist Kadi Lehtpuu selgitas, et väikese vähivaru tõttu pole Läänemaal tugevalt vähipüügi traditsiooni juurdunud, seepärast on ka huvi lubade vastu leigem.

Vähipüügilubade taotlemine algas 1. juulist, püügihooaeg kestab terve augusti. Nii kaua saab ka allesolevaid lubasid taotleda.

Haapsalu suplusvesi on hea

Kõigi kolme Haapsalu supelranna veeproovid näitavad, et vesi on suplemiseks korras.

Endel Susi sai Forseliuse seltsi teenetemedali

B. G. Forseliuse selts andis haapsallasele Endel Susile teenetemedali pikaaegse koduloolise tegevuse ja kirjasõna levitamise eest.

1996. aastast välja antava Forseliuse seltsi teenetemedali „Wastne testament 1686” on läänlastest saanud ka veel praost Tiit Salumäe (1996), Kullamaa keskkooli õpetaja Raili Leesalu (1998) ning Sten Roosi kirjandusauhinna asutajad Ann ja Ants Roos (1999).

Lugu saab lugeda siit.

Silvia Hanson tähistab sünnipäeva näitusega

Esmaspäeval avas kunstnik Silvia Hanson Haapsalus Kuke galeriis 13. isikunäituse. Akvarelli– ja keraamikanäitusega tähistab daam oma 90. eluaasta täitumist.

„Kuigi aastaid on palju, olen ikka veel armunud. Armunud Haapsallu! Siinne aura mõjub mulle hästi,” ütles Hanson lõbusalt, käes vahuveinipokaal.

Katariina Gildi kunstnikud teevad kummarduse Valgele Daamile

Reedel Haapsalu linnagaleriis näituse avanud Katariina Gildi kunstnikud ammutasid inspiratsiooni Valgest Daamist.

Müüritud naise lugu viis kunstnike mõtted mustale ja valgele, valgusele ja varjule ning inimese peidetud poolele.

Kontserdil kogutakse Gunnari mälestusmärgiks raha

Laupäeval kell 17 on Karja tänaval Kodanike torni juures heategevuslik kontsert „Muusikutelt Gunnarile”.

Esinevad Maarja Sukles, Antti Kammiste ja Madis Kari.

Ridalas tuleb ajaloopäev

Pühapäeval meenutatakse Ridala kirikus Läänemaa metsavendi ja Kaitseliidu Lääne maleva mõrvatud ohvitsere ning tähistatakse 25 aasta möödumist Vabadussõja mälestustahvli taasavamisest.

Lääne maleva pealik Arnold Juhans ütles, et kui Ridala kirikusse tuleb tahvel Kaitseliidu ohvitseridele, siis Haapsalu toomkirikusse on kavas panna tahvel Lääne maleva hukatud või hukkunud pealikele.

Ajaloopäeva mälestusteenistuse korjanduse üks osa lähebki selle tahvli tegemiseks.

Kolumnist Jaan Franclin Perlitz kirjutab T–särgi ajaloost.

14 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
jobu kari
9 aastat tagasi

kommid kas te aru ise ei saa et olete kõik jobud ju.

ootoot
9 aastat tagasi

Huvitav kommimine lahti läinud. Kas Mäesalud teevad vastastikku mäesalude nimele promot…

Ridala Mäesalu
9 aastat tagasi

kas Ridala Mäesalu läheb Ridala volikokku?

Lääne-Nigula kodanik
9 aastat tagasi

Ettepanek kõigile meie valla inimestele – INNAR MÄESALU mitte valida! Sama soovitus kõigile läänemaalastele – seda meest ärge Riigikogu valimistel valige. Saame Riigikokku võruka, kel pole Läänemaast sooja ega külma.

õige mõte
9 aastat tagasi

Reform võiks oma tankisti Läänemaalt ära koristada. Algatame Lääne-Nigulas kampaania – ära vali Innar Mäesalut. Trükime plakatid, riputame laiali. Mis arvate?

tipatapa
9 aastat tagasi

Aga teispool teed staadioni juures on ju suur parkla! Ja vöötrada viib üle tee!

...
9 aastat tagasi

Haapsalu linnas, Lihula mnt. lasteaia juures suleti eraomandis olev parkla ja linnarahval on nüüd mure, kuidas autoga lasteaia juurde pääseb.
Ehk leiab leht aega ja ruumi ning kirjutab sellest.

Peeter
9 aastat tagasi
Reply to  ...

Vierkaare lasteaia juures asuv parkla on kõrvalasuva kortermaja territoorium. Maja üldkoosolekul kõlanud soov sai otsuseks, millest linnavalitsust teavitas majahaldur. Ettepanek, et ligipääsu saaks lasteaeda teenindav transport, sai positiivse tagasiside. Lapsi lasteaeda toovad vanemad hakkavad kasutama teist juurtdepääsu, mis viib lasteaia maja ette. Autod saab parkida Lihula mnt äärde – praegu on parkimine lubatud mõlemal pool teed ja Staadioni ees olevasse parklasse.

aleks
9 aastat tagasi

Kui jokkmees Mäesalu kandideerib Lääne–Nigulas – siis temale hääle andjad toetavad silmakirjalikku ja kahepalgelist poliitikat.

aleksandra
9 aastat tagasi
Reply to  aleks

Kui jokknaine Merle Mäesalu kandideerib Haapsalus-siis temale hääle andjad toetavad silmakirjalikku ja kahepalgelist poliitikat.

kodanik
9 aastat tagasi
Reply to  aleksandra

eks sa omast arust oled maru vaimukas… Üks neist kahest tuli Haapsallu Võrust, õigemini ei tulnud vaid saadeti, sest Võrru ei mahtunud kaks reformarit enam ära, ja vandus igavest truudust Läänemaale, teine on siis kogu aeg elanud.

aleksandra
9 aastat tagasi
Reply to  kodanik

Ridala Jokk-tibi on ju ka saadetud!! Uus ise saatis!