78

Lipstok valiti Haapsalu aukodanikuks

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Andres Lipstok valiti Haapsalu aukodanikuks 12 poolthäälega. Esiplaanil (vasakult) Tiit Moor, Andrei Tšerepanov, Raimond Lunev, Heinar Tuulberg. Foto: Arvo Tarmula
Andres Lipstok valiti Haapsalu aukodanikuks 12 poolthäälega. Esiplaanil (vasakult) Tiit Moor, Andrei Tšerepanov, Raimond Lunev, Heinar Tuulberg. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu linnavolikogu valis täna Haapsalu aukodanikuks Andres Lipstoki.

Andres Lipstoki poolt tõstis käe 12 volinikku, kaks volinikku – Andres Ammas ja Toivo Hein – olid vastu, neli volinikku ei hääletanud. 21 volinikust oli kohal 18.

Volikogu esimees Jaanus Karilaid tegi Lipstoki kandidatuuri esitajale Raimond Lunevile ettepaneku eelnõu tagasi võtta, aga Lunev ei pidanud seda õigeks.

Sõnavõtuga Lipstoki kaitseks esinesid Lunev ja Tiit Moor.

„Kui täna poolt hääletate, olete tulevikus õnnelikud,” lubas Moor volinikele. Tema sõnul ei ole Haapsalul vastu panna kedagi teist sellise kaliibriga inimest kui Lipstok.

Lunev ütles, et Eestis on kombeks inimest kohe süüdistama hakata, keegi ei mäleta enam, et inimene on 50 aastat head teinud mitte ainult endale, vaid kogu Eestile ja Haapsalu linnale.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Anna Abi
Anna Abi

-“Ametlikult esitaski Lisptoki aukodanikuks linnavalitsus, mida praegu juhib Lipstoki äripartner ja sõber Sukles.-”

Ma üldse ei imestagi.
Omad joped ju!
Aastaid tagasi nõudis seesama Sukles olles Haapsalu linnapea, ühelt minu soome tuttavalt täiesti häbenematult altkäemaksu ühe maja ostmisel, mille linnapea oleks “odavalt” korda ajanud.

Summa oli vägagi suur ja kuna ostja lausa jahmus sellest, siis jäi ka tehing katki.
Tegelikult jäi tehing katki mitte niivõrd rahasumma pärast, vaid et sellist müüdavat inimest ei võidud lihtsalt usaldada.

Lihtsalt vastik, ei muud.

monoteater
monoteater

ühemeheetendus – siin stsenarist, lavastaja, osatäitja, kõik ühes isikus

Piilupart
Piilupart

Kui see aur, mis kommentaarijad on seest välja paisanud kokku koguda ei tea mitu tundi või kilomeetrit saaks auruveduriga sõita? Tsuh-tsuh-tsuh…

teadmiseks
teadmiseks

teadmiseks eelmisele. varas pole isegi siis, kui on tabatud. Süüdi võib tunnistada vaid kohus.

jah
jah

kehtib seadusliku riigivarga kohta

Õige
Õige

Täitsa õige !

Tegelikule
Tegelikule

Nii koomiline, et lausa naerma ajab. Kui hakata kodanikunagi mõtlema, et mille eest hr. Lipstok au on ära teeninud, siis ei meenu miskit. Absoluutselt mitte midagi.
Ma saan aru, kui vald valib oma aukodanikuks tõeliselt teeneka arsti või õpetaja. Ja toetan sellist aukodanikuks valimist. Aga au selle eest, et on oldud tähelepandamatu ja vaikselt oma aja ära istunud panga president………..Veel sellisel ajal kus õhus on suured kahtlustused.

nagu
nagu

lugeda oli, kirjutas lunev, et kehval ajal aitas lipstok tal äri teha ja nüüd vastuteeneks jagavadki üksteisele tiitleid

Õigus
Õigus

Tegelikult on igal Haapsalu kodanikul õigus seda teha. Ehk siis, kui nii tark oled, siis miks ise ei esita, keda õigeks ja väärikaks pead. Järgmisel talvel see võimalus olemas. Või ei jää kommenteerimise käigus vaba aega üle.

Valge Daam
Valge Daam

Väga hea, et see ametlikult jutuks tuli. Lipstok on küll viimane, keda oma kodulinna aukodanikuna näha tahaks. Mitte ainult VEB-fondi teema, vaid kõik, mis pangandusega seoses Eestis toimunud on. Kogu see laenu teema jne. Eesti Pangal oleks seal sõnaõigus, aga ta laseb rahulikult välispankadel oma rahval nahka üle kõrvade tõmmata. Aukodanik! siis tahaks küll Haapsalust ära kolida, kui seal väärtused nii kiivas on.

Sida Aatu
Sida Aatu

Postimees kirjutab:
«Andres Lipstok ei ole kunagi unustanud Haapsalut, ta on kodukohta võimalusel alati aidanud,» rääkis Sukles volikogu istungil.
Ametlikult esitaski Lisptoki aukodanikuks linnavalitsus, mida praegu juhib Lipstoki äripartner ja sõber Sukles.
Mahinaatorite jäädvustamine käib ikka mahinatsionidega mahinatorite poolt- häbi peaks Haapsalu volikogul olema linna mainet tahtlikul täis sittuda, aga Suklesele ‘jõudu’ , tal ju kogu aeg ‘pasanteria’.

kodanik
kodanik
Kas keegi kommenteerijatest loeks ette mõned neist saavutustest, milda Lipstok olla korda saatnud. Kas rahandusministri amet – peale sahkermahkeri SEB, VEBi ja PEP’iga ei meenu midagi. Kas ehk panga president – korra aastas rääkis telekas ümmargust juttu, see-eest blokeeris järjepidavalt VEB’i ja Vahur Krafti uurimist. Lääne maavanem – nõus, oli hea maavanem, aga kas sellest piisab aukodanikuks saamiseks? Maavanem oligi viimane Lipstoki amet, mida ta ausalt pidas. Volikogu esimees – peale sahkerduste taastusravikeskuse ja FraMare rahadega ei meenu jällegi midagi. Tuletame meelde, et mõlemat objekti ehitas kohalik firma Ehto – kui riik andis taasturavilale pappi, siis edenes jõudsalt ja FraMare.… Loe rohkem »
ei nõustu
ei nõustu

“Maavanem oligi viimane Lipstoki amet, mida ta ausalt pidas“ – Ära ulu siin kui tausta ei tea – Toome siis välja mida Aarne Taal on maavanem lipstoki kohta kirjutanud enda raamatus Haapsalu Raudtee – Kui olin Andres Lipstoki taga paar korda kummardamas, käinud sain aru, et peale sõbraliku õlapealepatsutamise muud toetust Reformierakonnast ei leia. Ministrid vahetusid kuid suhtumine püsis. Igale uuele ministrile kirjutasin kirja, vastuseks tuli kirjutada juba tuttavad fraasid tule-eile-meile rafineeritud stiilis . – seega on olnud Lipstok ja Reformierakond üks Haapsalu raudtee põhjalaskjaid.

lisaks
lisaks

… oli rajooni täitevkomitee rahandusosakonna juhataja ja hiljem täitevkomitee aseesimees ning partorg (noorematele lugejatele – see ei ole linnuliik)

Ja mis siis ?
Ja mis siis ?

Ja mis siis. Omaaegne rajooni täitevkomitee on sisuliselt sama mis praegu maavalitsus. Tegemist oli täitevvõimu, mitte “parteiorganiga”. Nagu linna täitevkomitte=linnavalitsus, külanõukogu=vallavalitsus.

hi hi hii
hi hi hii

just nimelt sama mis paegu, täielikult mõne partei kontrolli all ja partei harukontor

hm
hm
Pea nüüd hoogu, “Ja mis siis”! NL aja ei olnud ühtegi mittepoliitilist võimuametit. RTK esimees pidi olema ustav ja karastunud parteilane. Seda Lipstok kahtlemata oli, kuid ma ei heidaks seda talle ette. Maakonna rahanduses oli ta hea, algusaegade ministrina enam-vähem, Eesti pangas täiesti küündimatu. Krafti valimise aegu lipsas Lipstoki huulilt lause: “makromajandusest ei tea ma midagi”. Hiljem parteikamraadid ilmselt tegid talle selgeks, et tead küll ja isegi kui ei tea, siis oled vait ja kaitsed meie seljatagust. Nii ta paika pandi ja täpselt seda ta pangas tegi. Ja ainult seda. Mul isiklikult pole midagi Lipstoki vastu, aga selline tiitel on… Loe rohkem »
Ja mis siis ?
Ja mis siis ?

Lõpetage oma loll jutt “karastunud parteilastest”. Mis loom see on ja millega seda süüakse.Oli lihtsalt palju ametikohti, millel olemiseks oleks olnud soovitatav olla NLKP liige. Nagu paljudel teistel kohtadel. Omaette küsimus-kui mitu kümnetest tuhandetest eestlastest olid nn “karastunud parteilased” ? Ja kui kaua on vaja nende pihta kive loopida ja tatti pritsida. Tean päris mitut kommijat, kes olles kommentaariruumis kõvad isamaalased ja antikommunistid, on oma minevikud EKP liikmed.

Money
Money

Aegunud asju ei peagi keegi mäletama. Vähemalt Eestis mitte. Selle eest hoolitses justiitsministrina juba Märt Rask. Ja pealegi. Eesti Panga raha oli hooldatud. Hästi hooldatud ja õigesti kanaliseeritud. Selle eest hoolitses R(aha)-hooldus Raski, Kallase ja Lipstoki targal eestvedamisel. Rahvas peaks rahul olema. Rahvas peaks vakka olema. Vähemalt seni, kuni Kallas, Lipstok ja Rask rahva teenritena targalt iseennast edasi teenivad

Jüri B.
Jüri B.

Ütle kes on su sõber ja …….!
Ma ei väsi imestamast mis nipiga panevad lurjused rahvast ennast armastama!?
Selle algorütmiga on Siim ja Andrus varsti vabariigi aukodanikud ning Edgar kuulutatakse pühakuks!

wpDiscuz