Läänemaa naiste 2012. aasta võrkpallimeister on Kaitseliit

Läänemaa 2012. aasta naiste võrkpallimeistrivõistlused võitis Kaitseliidu naiskond. Teiseks tuli Ridala spordiklubi, kolmandaks Ridala Säde.

Võistlused olid kaheetapilised ja kõik võistkonnad kohtusid omavahel kaks korda. Paremuse määramisel võeti arvesse kogutud punktid, punkte arvestati nn Itaalia süsteemi järgi. Mängiti kahe geimivõiduni. 2:0 võidu eest anti 3, 2:1 paremuse eest 2 punkti. 1:2 kaotus andis kaotajale ühe punkti, 0:2 kaotus kaotajale punktilisa ei toonud.

Kaitseliidu naiskond kogus 18-st võimalikust 17 punkti. Vastastele loovutati vaid üks geim, meistritelt õnnestus geimivõit kätte saada naiskonnal Ridala Välk, õnnestumisele oli väga lähedal ka Oru kool. Meisternaiskonda kuulusid Jaanika Jelistratov, Helbe Jelistratov, Triin Loorits, Jaanika Kallas, Maire Pirn, Helgi Laug, Piret Priimägi ja Ivika Raudsepp.

Naiskondade parimateks valiti Ivika Raudsepp (Kaitseliit), Kaidi Talts (Ridala SK), Ly Märss (Ridala Säde) ja Johanna Nõupuu (Oru kool).