Avamerepurjetamise Eesti karikasari algas Kessu regatiga

Küljendaja

konnakulles@gmail.com

3. juulil 30. korda peetud Kessu regatt avas Eesti Jahtklubide Liidu avamerepurjetamise Eesti karikasarja.

Ilm oli vahelduva pilvisusega, tuult jagus 0–5 m/s. Võistlusdistants viis jahid Haapsalu Eeslahelt Kesselaiu juurde ja Haapsallu tagasi. Et tuul keeras lühikese ajaga 180 kraadi, tuli terve regati ajal vastutuuleotsi purjetada ja finišiliin ületati alles hilisõhtul.

Võidutsesid jahtide Minni ja Luisa meeskond.

Karikasarjas võistleb kokku neli gruppi, kuid Kessu regatil olid esindatud vaid väiksemate jahtide grupid ORC III ja IV. ORC III grupis võistles kaks meeskonda jahtidel Minni ja Matilda. Võidule purjetas Minni.

Tunduvalt suurem oli konkurents veidi väiksemate jahtide ORC IV grupis, kus osales 11 alust. Esikoha sai Luisa meeskond Edasi ja Leila ees.

Väljaspool karikasarja arvestust osalesid regatil ka LYS– grupis purjetanud jahid ja rannakatamaraanid.  Seitsme osalejaga LYS–is võitis Flying Ruffi meeskond Albini  ja ST Pioneeri paatkondade ees.

Katamaraanidel saavutasid kolme paadi konkurentsis esikoha Uku ja Anneli Kuusk, järgnesid Jüri ja Margit Saarnak ning Erki Laur ja Priit Pent.

EJL avamerepurjetamise Eesti karikas koosneb kuuest regatist. Kessu regatile järgneb 7.–9. juulil  kestuspurjetamise võistlus Watergate’i regatt Pärnus. 11.–17. juulil seilatakse pika traditsiooniga Muhu väina regatil, mis on ka Eesti avamerepurjetamise meistrivõistlused. Regatt läbib Pärnu, Roomassaare, Virtsu, Heltermaa ja Tallinna sadamat.

30.–31. juulil peetakse Tallinna meistrivõistlused. 4.–7. augustil sõidetakse Tallinnas Baltic Offshore Week’il. Sarja lõpetab Ruhnu regatt 13. augustil, purjetatakse ümber Ruhnu.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments