Suursaarte vahel veab reisijaid edaspidigi TS Laevad

Lääne Elu

info@le.ee

Parvlaev Leiger. Foto: Urmas Lauri

Regionaal- ja põllumajandusministeerium tunnistas edukaks ASi Tallinna Sadam tütarettevõtte OÜ TS Laevad pakkumuse riigihankes, millega otsiti partnerit sõitjateveo avaliku teenindamise lepingu sõlmimiseks Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa parvlaevaliinidel.

Eduka pakkumuse alusel sõlmitakse Ministeeriumi ja TS Laevad vahel sõitjateveo avaliku teenindamise leping veoteenuse osutamiseks seitsmeaastaseks perioodiks, ajavahemikul 1.10.2026– 30.09.2033.

Praegu osutab TS Laevad vastavalt transpordiametiga 11.12.2014 sõlmitud sõitjateveo avaliku teenindamise lepingule Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu parvlaevaliinidel sõitjateveo teenust kuni 30.09.2026.

TS Laevad nõukogu esimees Valdo Kalm hindab kõrgelt võimalust jätkata kvaliteetse teenuse pakkumist Tallinna Sadama ühes stabiilsemas ärivaldkonnas. „TS Laevade klientide rahulolu on läbi aastate olnud kõrge ja meie eesmärk on selle tagamine ka uuel lepinguperioodil.“

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul minnakse uuele perioodile vastu enesekindlusega. „Oleme viimased seitse aastat oma teenust järkjärgult arendanud ja parendanud ning oleme tänaseks saavutanud taseme, millega võib rahul olla. Siiski on meil endil uueks perioodiks üksjagu plaane ning uue lepinguga lisandub ka täiendavaid kohustusi  – näiteks hakkame laevadel pakkuma tasuta joogivett; kassadest saab osta mitte ainult üldjärjekorra pileteid, aga ka piletit tuleviku väljumistele; klienditeeninduse tööaeg kestab terve laevade sõidugraafiku aja ning teeme perioodi jooksul uuendusi laeva salongides. TS Laevade ambitsioonikaimad lootused uueks opereerimise perioodiks on muuta laevandus Väinameres keskkonnasäästlikumaks. Selleks loodame kaldataristu arengule, mis võimaldaks edasi minna kolm aastat tagasi alustatud plaaniga muuta parvlaev Piret esimesena täiselektriliseks laevaks.“

Randveer lisab, et omaette eesmärk on jätkuvalt olla pidevas dialoogis saartega, arvestada nende soovidega ning säilitada eelpool mainitud kliendirahulolu tase.

TS Laevad teenindab Virtsu-Kuivastu liini parvlaevadega Tõll ja Piret ning Rohuküla-Heltermaa liini parvlaevadega Leiger ja Tiiu. Ettevõtte laevastikku kuulub ka lisa- ja asenduslaev Regula.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments