Galerii: Marienholmi esimesed majad said nurgakivi

Foto: Malle-Liisa Raigla
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 40

 

Neljapäeval asetati Marienholmi esimesele kortermajale nurgakivi, mis arendaja sõnul näitab, et uskumatuna tundunud plaan poolsaar korda teha, liigub teostuse poole.

„Täna on pidupäev uskujatele,” ütles poolsaare arendaja Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste. Tema sõnul oli vähe neid, kes uskusid, et ka tegelikult ehitama hakatakse ja üle poole sajandi avalikkusele suletud olnud poolsaar ellu ärkab. „See on algusest peale tundunud üks hulljulge projekt, ka minu jaoks,” ütles Lüiste.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
48 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
BOSS
1 kuu tagasi

Siin hakkame elama meie..Haapsalu eliit
Talumatsidel siia asja pole

Ei teagi
1 kuu tagasi
Reply to  BOSS

Pole väga elliitrajoon ma pakun. Nooreperelaenudega soetatakse majake sinna ja siis kirud seni, kuni maha saad kuidagi selle müüdud. Seda tüüpi projekt on see või teine võimalus tõesti, et kiiremad investorid on juba enamuse majadest broneerinud ja kasutavad hiljem välja rentimiseks lootuses teenida head tootlusprotsenti. Turistidele oleks see magnet küll vast. Aastaringselt seal aga elada tundub esmapilgul suuri väljakutseid esitav elamise stiil.

Kolemajad
1 kuu tagasi
Reply to  Ei teagi

Turist oleks seal ainult suvekuudel, seega äri mõttes – mõttetu.

Ei teagi
1 kuu tagasi
Reply to  Kolemajad

Turism on aastaringselt. Suvekuudel on seda küll rohkem tavaliselt. Lihtsalt teadmiseks. Ärist ei paista te jagavat midagi. Ega vist?

TAAL
1 kuu tagasi
Reply to  BOSS

Kolm suurt sullerit ühel pildil …..see juba on midagi

väljendus
1 kuu tagasi
Reply to  BOSS

Ma eeldan, et kasutate siin sõna “talumats” mingis teile teadaolevas tähenduses, mitte et maal taludes elavad inimesed ei tohi sinna minna?

Teist ja Teile
1 kuu tagasi

See kevadine kajakate kisa küll nüüd õdusust ei loo ja välimööblit tuleb linnusitast tihti puhastada.

toits
1 kuu tagasi

Miks Urmasel siis valget kiivrit pole.

...
1 kuu tagasi
Reply to  toits

Linnakassa on tühi. Kärpeid tuleb teha, ka selles osas.

praegu
1 kuu tagasi

rasked ajad, sõda käib, inimesed on ettevaatlikumad…ka jõukam inimene ilmselt mõtleb kas sellisel ajal pigem osta kinnisvara kuskile välismaale…..

Uku
1 kuu tagasi
Reply to  praegu

Sellisel ajal just on tõusnud kinnisvara ostud kaugele, kaugele just Venemaast. Ükskõik kuhu riiki, aga peasi, et külmast eestimaast ja vene naabrusest kaugele kaugele!!!

Plekk
1 kuu tagasi
Reply to  Uku

Mis sest venemaast kardad, meil on nato vihmavari ju. Küsi peaministri käest, kui mind ei usu!

Tuvisitt
1 kuu tagasi
Reply to  Plekk

Haaa – haaaaaa

Huviline
1 kuu tagasi

Kuidas need kütte ja veetrasside lahendused seal mõelďud on???
1,5m sügavuseĺ merevesi vastas juu

Merevesi meres
1 kuu tagasi
Reply to  Huviline

Mis küsimus see on? Kogu linn ühendatud vee ja kütte võrkudesse.

Aga
1 kuu tagasi
Reply to  Huviline

Kas teadsid ,et kõige efektiivsem maakütte süsteem on kui soojusvahetuse trass uputada mere või lahe põhja betoonrõngaste abil.

Huviline
1 kuu tagasi
Reply to  Aga

Jahahh
Juba 50 aastat tagasi tehti nalja nende üle kes Maakera seest soojust otsisid…

Marko
1 kuu tagasi

Nii ilusad betoonkärakad tulevad sinna, tõeline Haapsalu miljööväärtuslik piirkond. Selline ainulaadne nagu tuhanded uusarendused Tallinnas. Tõeline pärl meie linna maastikul. Niisuguseid kuupe ongi Eestis liiga vähe. Tuleb juurde teha. Võiks Paralepa metsa ka neid täis ehitada ju, vot see oleks äge.

En.
1 kuu tagasi
Reply to  Marko

Aitäh, et tõe välja ütlesid! Mõnikord kahtlustan, et olen ainuke, kelles arendajate ja linnaisade lemmikväljend: “Teeme korda!” tekitab intuitiivse tõrke. ‘Korda tegema’ tähendab tõlkes lausbetoneerimist, midagi rõhutatult eklektilist, loodusega vastanduvat ehk piltl. öeldes autoparklat. Vastandina meenub aeg, mida tean vaid kirjelduste järgi: Krimmi holmi sadam, kolmekordne paekivist ait ja rohelus (lammaste näksitud muru koos kalurionnidega?) olid üle sajandi maaliliseks sissejuhatuseks ülejäänud Haapsalule. Daamid ja härrad liiklesid ökotranspordiga (kalessi, troska vms.-ga) üle Ingli- või Kuradisilla. Pastoraalne idüll “Siin me oleme” stiilis. Väikseks lohutuseks jääb, et “Lääne Kaluri” hoonestus oli isegi kolhoosi kõrgajal koledam kui nüüd rajatav tehismaastik, millel vähemalt pinnavormid on… Loe rohkem »

WOKE
1 kuu tagasi
Reply to  Marko

Eks selline on tänapäeva arhitektide maitse. Ilu pole neis kuubikutes karvavõrdki. Haljastuse tekkimine võtab aastaid aega, kui seal üldse puud vastu peavad, muru vb jääda ainukeseks roheliseks vaateks.

Misasja pole
1 kuu tagasi
Reply to  WOKE

Vastu peavad? Vaata siis asustamata poolsaarekesi, kõik puid täis, milleks sellist kahtlevat jama kirjutada ah?

Kolemajad
1 kuu tagasi
Reply to  Misasja pole

See Holm ei ole asustamata saareke, kus taimed kasvanud aastakümneid.

juku
1 kuu tagasi

Kui see ehitus seal ükspäev lõpeb on sinna viivatest tänavatest järgi ainult kõnnumaa. Linnal raha pole, et neid remontida. Uazikuga ka ei kannata enam sõita. Areng missugune!

Huviline
1 kuu tagasi

Ei saa sellest asjast asja
Pankrotti läheb see projekt

Huviline
1 kuu tagasi

Linnawiletsus võiks sinna ma lossi ehitada

Norija
1 kuu tagasi
Reply to  Huviline

Oled nõus lubama nii suuri kulutusi? Kallis asukoht.

Ake.
1 kuu tagasi

Üle poolte korteritest on müüdud juba. Telekas Ak uudistes anti teada.

Arhitekt
1 kuu tagasi
Reply to  Ake.

Ära usu kõike!
Ei ole ühtegi müüdud- hinna/asukoha/kvaliteedi suhe on täiesti paigast ära!

imestan
1 kuu tagasi
Reply to  Arhitekt

Kuidas nurgakivi panemise järgi juba kvaliteedi üle otsustada oskate?

Seda et
1 kuu tagasi
Reply to  Ake.

Broneeritud, mitte müüdud ja see on juba teine asi, sellise jutuga tekitavad müügimehed huvi, et veel mõned on jäänud, kiirustage seltsimehed! Vana trikk

Kohalik
1 kuu tagasi
Reply to  Ake.

Metsa tänaval seisab ka üks uusarendus….siiani pakutakse kortereid müüa….aga aknad ikka pimedad. Ja see on ju linnas, kus tuul “ei tõmba”….mida seal holmi peal lagedal teha…ainult suvel hea, muul ajal eriti midagi…aga ex aeg näitab. Sisuliselt elu nagu maal…infra kaugel…lähima poeni ca. 3 km…

tohohh
1 kuu tagasi
Reply to  Kohalik

Maal ei ole pood 3 km kaugusel. Tänapäevaste ehitusvõimaluste juures pole vaja muretseda ka seinast läbi puhumise pärast. Aga vaat rõdumööbel peab vist küll põranda küljes kinni olema muidu lendab tuulega läbi klaasseina.

Juku
1 kuu tagasi
Reply to  Kohalik

Sellesse majja küll ei ostaks. Toapõrand tänavapinnaga ühes tasapinnas. Suurema vihma korral voolab vesi tuppa ja talvel ei saa lumesaju järel toast väljagi. Uskumatu lahendus.