Läänemaa vedur on Rannarootsi muuseumi varjevõrkude punujad

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Läänemaa Veduri tiitli said Rannarootsi muuseumi varjevõrkude punujad. Foto Andra Kirna.

Läänemaa Veduri tiitli viis sel korral koju Rannarootsi muuseum, mis liitus Eestis esimeste seas Ukraina jaoks varjevõrkude punumise üle-eestilise aktsiooniga.

Neljapäeval tunnustas SA Läänemaa neid, kes on panustanud maakonna turvalisusesse, terviseedendusse, noorosoo- ja sotsiaaltöösse. Tänavused nominendid ja laureaadid ongi sel korral üsna tuntavalt oma aja nägu – varasemast veelgi rohkem märgati ja esitati tunnustamiseks heategevust ja vabatahtlikke tegevusi.

„Eelmisel aastal avasid sajad inimesed oma südamed ja kodud Ukraina inimestele, nii ka Läänemaa inimesed. Läänemaa veduri konkursile esitati sellel aastal mitu heategevuslikku projekti, mis kõik väärivad märkamist,“ ütles SA Läänemaa juhataja Irene Väli.

Läänemaa veduri valisid läänlased ise – läbi rahvahääletuse, kuid tunnustuse on Väli sõnul ära teeninud kõik, kes oma maad ja riiki kaitsvat Ukrainat oma tegevusega aidanu on.

„Soovime tänada igat Läänemaa inimest, kes on Ukraina abistamisesse panustanud ühel või teisel moel – kes sokke kududes, kes riideid kogudes, kes kaitsevõrke valmistades, kes saadetisi Ukrainasse kohale viies – iga abi ja tegu on kiiduväärt,“ märkis Väli.

Ka Läänemaa sädeinimene on suurepärane näide, kui palju head ja kasulikku on võimalik korda saata, kui see endale südameasjaks võtta. Läänemaa sädeinimeseks valiti Raimond Ojalill, kelle panust vabatahtliku merepäästjana ja rahvaspordi edendajana on raske mõõta – seda kõike on lihtsalt nii palju.

“Meie seas on uskumatult palju tublisid inimesi, kes tervise ja turvalisuse valdkonda särasilmselt panustavad. Seda sageli põhitöö kõrvalt, ilma tasu saamata. Selliste särasilmsete inimestega vesteldes aga ongi jäänud mulje, et nemad saavad oma nö tasu sellest, et õhtul koju jõudes nad teavad, et on midagi väga olulist kogukonna jaoks ära teinud. Nad on muutnud meie piirkonna turvalisemaks või võimaldanud inimestel tegeleda millegagi, mis on tervist toetav,” ütles SA Läänemaa  rahvatervise ja turvalisuse spetsialist Ege Tatarmäe.

Sel aastal esitati tervise ja turvalisuse valdkonnas rohkem kandidaate kui eelmisel, mis näitab, kui tähtsaks läänlased ise seda peavad.

“On väga tähtis, et need olulised valdkonnad saavad aina suuremat tähelepanu.  Tervise ja turvalisuse valdkonnas panustavad inimesed on sageli väga suure südamega inimesed, kelle hoolivus teistest inimestest on uskumatult suur,” lisas Tatarmäe.

Läänemaa tunnustab 2022 laureaadid

Läänemaa vedur – Varjevõrkude punujad / Rannarootsi muuseum

Läänemaa Sädeinimene  – Raimond Ojalill

Läänemaa kogukonna käivitaja – Oru kultuurisaal

Läänemaa tervisedendaja – Kertu Kaljuveer

Läänemaa tervise tegu – Oru uisuvälja rajamine

Läänemaa turvalisuse edendaja – Andres Välli

Läänemaa sotsiaaltöö edendaja  – Õie Rogovskaja

Läänemaa noorsootöö edendaja  – Anu Kulbok

Läänemaa noorsootöö edendaja  – Urve Sarapik

Läänemaa noorsootöö tegu – MTÜ Võnnu Noorteselts

Läänemaa maaelu edendaja – Kodukant Läänemaa

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Nimi vabatahtlik
1 aasta tagasi

Ei saa aru, kuidas panustab Ukrainasse varjevõrkude punumine Läänemaa turvalisusesse, terviseedendusse, noorsoo- ja sotsiaaltöösse?