Kutsehariduskeskuses oli tervisepäev

Andra Kirna

andra@le.ee

Eakate tervisepäev HKHK-s. Fotod Andra Kirna

Reedel oli Haapsalu kutsehariduskeskuses TLÜ Haapsalu kolledži tervisejuhi eriala tudengite korraldatud tervisepäev eakatele. See oli esimene seenioridele mõeldud suurem ettevõtmine Läänemaal pärast koroonapiirangute lõppemist.

Tervisepäeval räägiti tervislikust toitumisest, prügisorteerimisest ja eakate vaimsest tervisest. Loengute vahele mahutati praktilised töötoad liikumisest, kus õpetati lihtsaid harjutusi kummilindiga.

„Mis kõige rohkem üllatas – oli ikka osavõtt. Olime valmis, et huvilisi on poole vähem,“ rääkis üks korraldajatest Nele Sisas. Kohale jõudis kutsehariduskeskusesse 120 seeniorit.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
9 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
õige
1 aasta tagasi

on väga levinud, et vanurid kollektiivselt hommikuti või neile sobival ajal teevad õues , värskes õhus lihtsaid kehakultuuri harjutusi, mis aitavad parandada pea, kaela, õlavöö, käte, puusa ja jalgade tööd, Neid harjutusi saab teha iga ilmaga ja kõikjal, olles vastavalt riides. Ka tehakse neid harjutusi hõlbustamiseks muusika saatel. Siin ei ole vajadust külastada fitness klubisid ja muretseda kalleid tosse ja spordiriietust, või lugeda mingit jama voldikutest, toimub reaalne tegevus. Millegi pärast , aga neid vabatahtlikke nn. tervisearendajaid, kes võiksid selliseid gruppe juhendada, pole kusagil näha. Eeskujuks on kunagiste kepikõndijate tsumft, kes ühe pereõe eestvedamisel oma tervist parandas, talisuplejad, orienteerujad jne.… Loe rohkem »

naine
1 aasta tagasi

tore,et kool selliseid üritusi korraldab.Inimesed tulid kodust välja, kuulavad, suhtlevad, räägivad oma rõõmudes ja muredest.

kas
1 aasta tagasi
Reply to  naine

muidu hoitakse neid kodus võimuga kinni

mure rõõm
1 aasta tagasi
Reply to  naine

kaardid ennustavad

oli näha
1 aasta tagasi

tõesti tervisest pakatavaid vanureid sealt breznevi pakikestega väljumas

mis nüüd siis
1 aasta tagasi
Reply to  oli näha

Jälle nagu halvasti?

värskes
1 aasta tagasi

õhus oleks see üritus ehk tervislikum olnud, istuda saavad nad ka kodus

Osaleja
1 aasta tagasi
Reply to  oli näha

Breznevi pakike sisaldas väga asjalikke infovoldikuid.

teada värk
1 aasta tagasi
Reply to  Osaleja

need klantspaberist tervise ajakirjad ravivad kõiki haigusi