Suursaarte parvlaevapileti hinnatõus lükkub edasi

Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas. Foto: Urmas Lauri
Parvlaev Leiger Rohuküla sadamas. Foto: Urmas Lauri

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kohtus täna Saaremaa, Hiiumaa ja Muhumaa vallavanematega ning ühiselt otsustati, et veebruari alguseks planeeritud parvlaevapiletite hinnatõus saarte külalistele lükkub edasi.

Aasa sõnul soovisid vallajuhid rohkem aega piletimäärusega tutvumiseks ning oma ettepanekute tegemiseks. „Mõistlik on aeg korraks maha võtta ja anda kohalikele juhtidele pikem aeg mõtlemiseks ja ettepanekute tegemiseks,“ ütles Aas. „Uue aasta alguses räägime uuesti läbi, sealhulgas ka selle, mis ajast hinnatõus jõustub.“

Minister rõhutas, et kavandatav hinnatõus on siiski vältimatu, sest energiahindade kallinemine, üldine kulude kasv ja vajadus teha lisareise nõuab lisaraha. „Kindlasti aga ei tõuse hind kohalikele elanikele, et mitte halvendada nende elukvaliteeti,“ lisas ta. Järgmisel suvel on kavas teha Saaremaale 529 ning Hiiumaale 212 lisareisi.

Saaremaa liinil kallineb reisijapilet 1,29 ja Hiiumaa liinil 1,46 euro võrra. Sõiduauto pilet tõuseb Saaremaa liinil 3,6, ja Hiiumaa liinil 4,29 eurot. Suurte veokite ja busside piletihind tõuseb kolme euro võrra, haagiste piletihinnale lisandub kaks eurot. Liinibussidele jääb hind samaks.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Comment
Inline Feedbacks
View all comments
Vahur Reede, saarlane
1 aasta tagasi

Teatest, et hinnatõus tuleb, on ainult mõned päevad. Siiani jääb minule arusaamatuks 27. detsembri selleteemalises kirjutises lõik: “Küll aga olen nõus saarte esindajate ettepanekuga, et peaksime põhjalikult vaatama suursaarte teenindamise hinna indekseerimisse…”.

Ehk kes on need “saarte esindajad”, kellega Taavi Aas varem seda teemat arutas, kui ta hinnatõusu otsuse vastu võttis jõulude ajal?!