0

Viirastus, kummitus, Valge Daam või presidendivalimised Haapsalus?

Lääne Elu

info@le.ee

Võõruspidu väisanud tuletantsijate kõrval kahvatus kõik muu. Foto: Vendo Jugapuu

Võõruspidu väisanud tuletantsijate kõrval kahvatus kõik muu. Foto: Vendo Jugapuu

Intrigeeriv. Kummastav, hämmastav ja… uudne lähenemine.

Ilmselgelt kahte leeri jagunev suhtumine selleaastast „Haapsalu legendi” vaatama-ootama tulnud sõpradelt-sugulastelt-naabritelt-tuttavatelt ja tahes-tahtmata vahetult pärast etendust või järgmistel päevadel linnapildis pealt kuuldud vestlustest.

Viimati põhjustas sarnast plaginat aastal 2012 mängitud Erki Aule „Mängime Valget Daami”, kus polnud mitte ühtegi hobust!

Seekord, esimest korda vaid rääkivaks hobuseks taandununa, oli mul suurepärane võimalus jääda kõrvalt- ja pealtvaatajaks, jälgida lavastuse sündi kogu selle võlu ja valuga.

Nagu konstateeris Eesti üks paadunumatest „hargoloogidest” (Indrek Hargla loomingu kummardajatest), ulmik Margus Makke, oli „kõik peale alguse ja lõpu suurepärane”. Ka minu tagasihoidliku hinnangu põhiselt lohises 20 minuti pikkune sissejuhatus päris korralikult, kuigi lavastaja Margo Teder püüdis kuivast tekstist linnapea (Meelis Põdersoo, VAT Teater), kultuurimaja juhataja Katrini (Karin Rask) ja Angeelika (Mari Anton) vähegi edasi lahtirulluvale viirastusloole sissejuhatust luua. Paljud vanaprouad hakkasid juba nihelema ja Valge Daami armastuslugu ootama.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz