9

Galerii: Posti tänava alt avastati vana tankla

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Fotod: Urmas Lauri

Täna pärastlõunal avastasid ehitajad Posti tänaval kultuurimaja ees kanalisatsioonikraavi kaevates kunagise tankla jäänused.

Praegusest tänavapinnast allpool on näha telliskivimüüritis ning torusid. Kütusemahuti on sügavamal, selle käskis päästeamet praegu liivaga katta, kuni leitakse reostusohu likvideerija, kes mahuti välja kaevab ja koos selles oleva kütusega ära viib.

„Üllatus on seegi, et mahuti on kütust täis. Kui suur see on, seda ei tea, sest ehitajad kaevasid lahti vaid selle pealmise osa,” ütles leidu takseerimas käinud Läänemaa muuseumide juht Anton Pärn.

„1930. aastatest on säilinud ka foto tanklast,” teadis Pärn rääkida. “Plaanimaterjali ma pole näinud, ei oska esimese hooga midagi täpsemalt selgitada.”

Posti tänava bensiinijaamast on Läänemaa muuseumide kogus pilt, mis on võetud sügisel 1938. “Nagu näete, on esiplaanil sidelased ja tegemisel kaablipanek (nagu vist tänagi) ning taamal Shelli pumpla. Tõsi, tänane leid on teiselpool tänavat. Päris kõik pole veel selge,” lausus Pärn

Pärn sai ehitajailt mahuti korgi. Korgil on siiani tugev petrooli lõhn juures. „Mina olen siin manukas, kes võtab ühe korgi kaasa. Kahju, et lõhn pildile ei jää,” nentis Pärn.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Märt
Märt

Eesti aadress-raamat 1938-1939 on äritegistris Laine E. Petrooliumi ja bensiinimüük posti 5

Bürger
Bürger

Viimasel (vanal) fotol näha olev tankimispunkt on toonase Posti 4 (hilisem Võidu 28, siis taas Posti 4) kinnistu ees, kus asusid Shelli mootori- ja masinaõlide, nafta, petrooleumi ning bensiini “suur ja väike müügikoht”.

Rein
Rein

See tankla töötas veel kuuekümnendate aastate alguses kuni Lihula mnt tankla valmimiseni. Oli vist ametkondlik ja tarbijate kooperatiivi oma. Teist samasugust käsipumbaga tanklat mäletan praeguse Diedtrichi kohviku ees.

Hea Okkupant
Hea Okkupant

Seal lähedal oli autobaas

Rein
Rein

Autobaasi tankla asus kuuekümnendate alguses enam-vähem nüüdse realiseerimiskeskusekohal ja taga.

Vares
Vares

Mis 95 Aadu aigu maksis?

Kodanik
Kodanik

Katame praegu kinni & kui uus tee valmis saab, siis hakkame jälle lahti kaevama 😃 milline loogika

Idi..t
Idi..t

Milleks uuesti lahti kaevama?

Ohu ajaks
Ohu ajaks

Luuletatud loogika. Pole ju öeldud, et uue tee alla jäätakse.

wpDiscuz