Korvpallurid mängisid võrkpalli

Kuumusest hoolimata mängisid korvpallurid laupäeval omapäraste reeglitega turniiril. Foto: Tiit Päkk

Rudolf Lumiste korraldatud korvpalliturniiri „Rannarootsi šašlõkk” võitis Orissaare meeskond.

Tegelikult mängiti Haapsalu spordihoones ja välisväljakul ikka korvpalli, ainult et peakorraldaja Rudolf Lumiste nuputas välja uue hindamissüsteemi. Esmalt kohtuti 4 x 5 minutit (puhas mänguaeg). Kui ühel osapoolel õnnestus kolm korda viieminutiline geim võita, siis oli ta ka matši võitja. Kui aga geimid lõppesid üldseisul 2:2, siis viskasid kummagi meeskonna algviisikud ühe minuti jooksul vabaviskeid. Enim tabanud sats oli kohtumise võitja.

„Tuli ühel päeval selline mõte, et võtaks õige võrkpallist eeskuju,” rääkis Lumiste ise. „Uurisin mitmest kohast järele, aga analoogset võistlust ei ole kusagil peetud. Võibolla on ka esimest korda maailmas, kui selliste reeglite järgi mängitakse.”

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!