13

Esmaspäevast pääsevad kõik õpilased kooli

Avatar

BNS

Haapsalu uue põhikooli mänguväljak vaimustas õpilasi. Arvo Tarmula
Haapsalu uue põhikooli mänguväljak vaimustas õpilasi. Arvo Tarmula

Valitsus otsustas esmaspäevast lubada kõik õpilased kooli.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna teatas, et valitsus otsustas lubada alates 17. maist kõik lapsed ja noored kooli, sealhulgas kutse- ja ülikooli.

„Meil on olnud sel õppeaastal kokku 31 õppenädalat, millest näiteks 15 nädalat on Harju- ja Ida-Virumaa 10.-11. klassi õpilased olnud distantsõppel, 5.-8. kl lapsed 13 nädalat. 1.-4. kl lapsed on olnud üle Eesti kokku seitse  ja üheksandikud üheksa nädalat distantsõppel,” kirjutas Kersna.

Koolis peab jätkuvalt järgima ohutusnõudeid. See tähendab, et tuleb kanda maski, hoida distantsi, õhutada ruume, mõõta CO2 taset ning vältida kokkupuuteid teiste klasside õpilastega.

Kersna lisas, et kohalikud omavalitsused on saanud kiirtestid, et vaktsineerimata õpetajaid vähemalt kord nädalas testida.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
einoh
einoh

Riik peaks iga õpilase varustama kaelaskantava vesiiriga nagu õpetajatel—-kui see üldse on riik,kes maski vms.lastelt nõudma hakkab.

kari ajutuid
kari ajutuid

enne suve vaja kolmandat lainet? sama hästi võib siis need üritused ka lubada

anonüümne
anonüümne

7 aastat on vaktsiini väljatöötamise aeg.

üldjuhul
üldjuhul

võib olla jah. on meil praegu üldine olukord, ajuhiiglane?

Covid
Covid

Mitu last Liinal on?

Erx
Erx

Tsiteerin ministrit: “Koolis peab jätkuvalt järgima ohutusnõudeid. See tähendab, et tuleb kanda maski, hoida distantsi, õhutada ruume, mõõta CO2 taset ning vältida kokkupuuteid teiste klasside õpilastega.” Tahaks näha kuidas saab sellises “kombinaadis” nagu pildil näha hoida distantsi, mõõta CO2 taset ja vältida kokkupuudet teiste klasside õpilastega. Mille nimel peab õpilased 2 nädalaks kooli kupatama ja riski alla seadma lõpuklassid ning hiljem oma kodud?

Ema
Ema

Ei poolda sellist otsust!

kodanik
kodanik

Täielik lollus on lapsed aasta lõpus 2-3 nädalaks kool lubada. Vaktsineerimisega ei ole need lubajad kahjuks hakkama saanud. Piirangute oluliseks leevendamiseks pole ühtegi argumenti.

anonüümne
anonüümne

Piirangute kehtestamiseks on põhjus,et pandeemia on haigus iseenesest.

Aino Ainu
Aino Ainu

Üks ja ainus argument siiski on. Lapsed õppima!

kodanik
kodanik

See on argument muidugi aga mis selle 2-3 nädalaga juhtub? Saame uue laine kaela ja istume sügisel jälle kodus.

anonüümne
anonüümne

Jh,kindel,vaktsiinid vaja ju ära süstida ja niisama ei raatsi jätta.Eks vaatame kannatlikkuse kestust.Kaua lambaid jagub.

mart
mart

lambaid meil ei vaktsineerita. Või oled sa kuidagi ikka sutsu kätte saanud?

wpDiscuz