Galerii: lindude gripp möllab Keibu rannas

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Keibu lahe kaldal on ilmselt linnugripi ohvriks langenud hallhaigru kas rebane või kotkas ära söönud, järel on vaid kondid ja suled. Foto: Urmas Lauri

Keibu lahe kaldal on ilmselt linnugripi ohvriks langenud hallhaigru kas rebane või kotkas ära söönud, järel on vaid kondid ja suled. Foto: Urmas Lauri

Lindude gripp on jõudnud Eestisse, Läänemaal on viirust leitud Keibu lahe ääres hukkunud lindudelt.

Nädal aega tagasi leiti lindude gripi tõttu hukkunud linde Nõva kandis Rannakülas, Keibu lahe ääres, teadis RMK külastuskorraldusosakonna kavandamisspetsialist Tiina Selart.

„Kui minna Lepajõe parkimistasku juurest laudteed mööda randa, siis kohe seal on näha lindude jäänuseid,” juhatas Selart. „Osad rohkem söödud, osad vähem.”

Täpselt nii eile keskpäevane seis oligi, umbes kolmesaja meetri pikkusel rannaribal oli viie hukkunud linnu jäänuseid. Üks hukkunuist oli sulgede järgi hinnates ilmselt hallhaigur, ülejäänud olid luiged.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
vot!
1 aasta tagasi

Lõpuks ometi mingi muu uudis ka peale selle koroonajama. Juba imestasingi et kuhu kõik on jäänud : linnu- ja seagripp, HIV, listeeria, sallomoneloos, tugev tuul üle 15m/s jne. mille kõigega meie rahvusringhääling kogu aeg inimesi püüab hirmutada ja stressis hoida. See oli lausa naljakas,et kui vahepeal midagi muud hirmutavat ei olnud, siis oligi iga tugevama tuuleiiliga tormihoiatus ja õpetussõnad et tuleks varuda vett, toiduaineid, patareisid. Selline järjekindel rahva hirmutamine on meil ju tavaks saanud kahjuks – selle koroonaga nüüd on gaas ikka täitsa põhja surutud!!! Ehk viitsiksid need uudiste tootjad veidi ka mõelda ja kajastada vahelduseks midagi head ja ilusat?… Loe rohkem »

nuvot
1 aasta tagasi
Reply to  vot!

ettepanek oleks loetelu ikkagi jätkata: osooniaugud, asteroid, supervulkaani purse, meretõus, veepuudus, päikesepurse, liiga tark tehisintellekt, liiga loll tehisintellekt, magnetpooluste vahetumine ja sotside võimuletulek.

aga … lindudest on küll kahju…