11

Lihula mõis saab remondiks ligi 100 000 eurot

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Lääneranna vald saab muinsuskaitseametilt ligi 100 000 eurot toetust, et korda teha Lihula mõisa karniisid ja korstnad.

Lääneranna valla arendus- ja hankespetsialisti Rein Kruusmaa sõnul peaks muinuskaitse toetusest jaguma, et saaks korda ümber kogu maja jooksev räästaalune karniis. Lihula mõisahoone karniis on olnud kaua kehvas seisukorras – kõige hullemaid kohti on küll parandatud, aga sellest pole abi olnud.

Kruusmaa ütles, et eelmisel aastal t

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tapamaja
Tapamaja

Ei taheta väga neid vanu ja ja sellepärast ohtlikus seisukorras hooneid. Oli Tapal see koht kus aasta või kaks tagasi lammutati riigiasutuste poolt vana ja ilus mõisahoone. Kas muinsuskaitses puhuvad nüüd uued tuuled kui lihula mõisale lammutamise asemel remondiraha jagatakse?

Kas
Kas

nûûd just kohe uued tuuled muisuskaitses paneb mötisklema, aga teadaolevalt lähenevad kohalikud valimised…

Kohalik
Kohalik

No teadagi , eks keegi paneb jälle korraliku papi vasakule , nagu ikka see asi käib ju .

misasja
misasja

millist korralikku pappi saab sajast tonnist kõrvale panna?

tehti
tehti

hange 100000 tonni peale, võitis enampakkuja, kes palkas alampakkuja10000 tonni eest töö ära tegema , 90 tonni pandi tasku

Eks
Eks

Tavaline jeesti ehitus ju , tuuakse ukrainlased kohale ja riik veel maksab peale ka , et väljamaalasele oskad sandikopikate , ehk Maksima kassapidaja palka pakkuda 660 euri bruto …….

nojah, aga
nojah, aga

miks peaks välismaa tõõjõule kõrget palka maksma? See jääb arusaamatuks. Sellisel juhul võib ju ka kohaliku ehitusmehe palgata, muresid vähem.

ehh
ehh

jah muidugi, nii lihtsalt käibki.

selle
selle

hoone võiks oksjonile panna ja erakätesse müüa, milleks vallale sellised kulud, või tahab keegi ennast seal mõisnikuna tunda

Miralda
Miralda

Kas leping lubab müüa?

Kohalik
Kohalik

Eks Noosimannus juba ootab , millal küüned taha lükata ……

wpDiscuz