11

Haapsalu linna laenukoormus on Eesti suurimate seas

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu põhikooli ehitus kergitas Haapsalu linna laenukoormust. Foto Arvo Tarmula

Haapsalu laenukoormus on selle aasta lõpuks linna tuludest tõenäoliselt 59,8 protsenti, mis tähendab Eesti omavalitsuste seas teist kohta.

Haapsalu linna finantsjuht Martin Schwindt nentis, et Haapsalu laenukoormus on tõesti viimasel aastal tõusnud lubatud piiri lähedale.

„Linnavalitsus on laenanud ainult investeeringute finantseerimiseks. Viimastel aastatel oleme saanud riigilt väga suuri toetussummasid ehitamiseks ja rekonstrueerimiseks,” ütles Schwindt.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tõnu
Tõnu

Lõpetage Posti tänava väärtuslike puude mahavõtmise plaan ja saate terve võla tagasi maksta. Võlg on võõra oma!

Noor penskar
Noor penskar

Praegusel segasel ajal tulebki laenata,palju saab,EU lausa käsib seda.

Prilliraam
Prilliraam

Tasuks meeles pidada seda, et eelmise laenubuumi ajal olid raha väljalaenajate märklauaks ettevõtted ja eraisikud. Siis saabus masu ja teame , mis juhtus. Nüüd paistab, et märklauaks on omavalitsused. Ettevalmistus juba käib. Ettepanek laenukoormuse suurendamiseks kuni 80% on töös. Säilitaks kainet mõistust.

Agu
Agu

nüüd ei ole laenul protsenti juures võrreldes minevikuga.

Erx
Erx

Vaadates riigi majanduse seisu, siis lähiaastatel tuleb Haapsalus hakata vöökohta koomale tõmbama.

Piilupart
Piilupart

Kui jutt käib konsolideeritud laenukoormusest, siis on kahtlase väärtusega kasvõi lagunenud Krahviaia tennisekompleksi ost “sõprade” käest ja nüüd selle uuesti ülesehitamine. Aga küllap selliseid kahtlase väärtusega tehinguid on teisigi.

Paks
Paks

Tubi! Vähemalt millegagi oleme esirinnas. Peale järgmisi valimise ilmselt midagi enam teha ei saa. Ainult võlgu maksta.

Prilliraam
Prilliraam

Ega ei saagi. 2020 aasta eelarve on “timmitud” maksimaalse laenuvõime piirile, vaba limiit 12 500 eurot. 2021 aasta on hetk hindetõmbeks ja edasi on planeeritud pikem ning jõhkram laenude tagasimaksmise periood. Uuel linnavalitsusel saab väga raske olema. Arvata võib, et HARI võtab valitsemises puhkuse.

Kalle
Kalle

See Hari mitte ei võta puhkust vaid saadetakse puhkusele, loodan, et igaveseks…

kahtlen
kahtlen

Looda sa, et siin keegi puhkust võtab. Mu meelest siin linnas teeb linnavalitsus mida heaks arvab, vastutama ei pea, seega täiskäigul edasi.

juss
juss

Sõltub millesse/ kuhu investeeritakse! Kui ostetakse uusi riideid- jalanõusid- aifööne- autosid….. , nagu lühinägelik tänapäeva inimene tavaliselt teeb, siis on jah jama majas!

wpDiscuz