Jüri Saar: mitteriigimehelik poliittsirkus

Jüri Saar. Foto: erakogu

Jüri Saar. Foto: erakogu

Ajal, mil kogu maailma ja ka Eestit kimbutavad tõelised kriisid, tegeleb meie küünte ja hammastega võimu külge klammerdunud valitsusliit poliittsirkusega.

Tsirkuse all pean silmas kevadeks kavandatavat abieluteemalist referendumit, kus rahvalt tahetakse küsida: „Kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?” Kuigi niiviisi püütakse väidetavalt likvideerida patiseisu püsiväärtuste hoidjate ja lammutajate vahel, on praeguseks valitsuserakondade poolt kokku lepitud küsimus umbes sama sisukas, kui oleks: „Kas eestlane olla on uhke ja hea?”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tomcat
tomcat

Iga demagoogia algab sellest, et vastase agenda kuulutatakse tähtsusetuks ja enda oma tähtsaks. Vastase naeruvääristamiseks sobib tsirkusega võrdlemine hästi. Samuti väide, et vastase kogu aur kuluvadki sellele tsirkusele ja rohkemaks ei jäägi. Rohkelt sõnavahtu, aga argumentatsioon on nõrk. Vähemalt on autor vaimselt stabiilne, tagudes peaga püsivalt sama seina.

2. kodanik
2. kodanik

Autor ei peaks siin maakonnalehes poliitikat kritiseerima, kui tema endine koduerakond oleks Riigikogus adekvaatselt ennast üleval pidanud ja saanud valijatelt mandaadi ka praeguseks perioodiks. Vabaerakonna oskus ühes küsimuses viiel erineval moel hääletada oli poliittsirkus, aga mitte see, kui valitsuserakonnad teevad seda, mida nad enne valimisi lubasid.

Agu
Agu

täpselt!

Aga just
Aga just

Kui REformierakond saaks võimu enda kätte, siis käiks otsustamine ja tegevus kõiges inimeste peadest üle ja kedagi ei huvitaks.

haha
haha

miinustajatel on mälu juba kustunud. Valimistsükkel pole veel poole pealgi ja juba ei mäleta enam. Kummaline

Mats
Mats

Selliste *arvamuste *avaldamine viib selleni,et uuest aastast enam ei telli!!!

Mida teha edasi, ei teagi
Mida teha edasi, ei teagi

Oi, tõesti kahju sellest ähvardusest

noo
noo

tellijaid jääb vähemaks, sellest see kahju, kui ei mõistnud hästi. Pole tellijaid, pole lehte mida lugeda. Lihtne

Täitasa lõpp
Täitasa lõpp

See on veel hullem vinguja, kui see rumm oli, kelle arvamusi siin väljaandes mingu aeg iga nädal avaldati. Huvitav, kas leitakse veel hullem, kes maaimalõppu kuulutab, kui see valitsus ühe päeva veel püsib. Jääme ootama

Võõr-võimu lakei rääkis
Võõr-võimu lakei rääkis

.. tõelised kriisid… küünte ja hammastega võimu külge klammerdunud valitsusliit poliittsirkusega…..—— Quisling on rääkinud.

juss
juss

Ja kes meid okupeerib, et sa kvislingist räägid?

mari
mari

Uus okupant on loomulikult Brüssel ja Euroopa komisjon, mida me ei ole valinud. Kas silmaklapid ja ideoloogiline fanatism ei luba seda näha?

Arvaja
Arvaja

Enam ei okupeerita sõjaväega, nüüd peenemalt nii, et sa arugi ei saa. Missugusele riigile kuulub pank kuhu saa eesti riigile
tulumaksu ülekannad.

Misasja
Misasja

Mitte ei okupeeri, vaid võimu juurde tahavad hirmsasti…. sotsid. Kui selle saavutavad, siis võib seda okupatsiooniks nimetada küll vist

enn
enn

kas kooseluseaduse läbi teerullitamine oli kah poliittsirkus?

jamps
jamps

kõik kiusavad , tahan poisiks … käisin vabamehena ringi ja lällutasin demokraatiast … ei tulnud välja. osad vabad on kesikuks saanud ja viimane aeg on ronida teistel ka kusagile, sest neid vabatmehi keegi ei vaja.
Aga tsirkust pole kusagil , ikka poliitika .. nagu seda läbi aegade on tehtud. ega riik kedagi huvita , võimu jagatakse ja selleks on meetodid. Nääh, mingi gruz 200 isegi küsitlustes kuigi ei peaks üldse kuuluma küsitlustabelitesse. Ja kui “politolooge” veel kuulata on päris kino lahti.

Khm..
Khm..

Kas sel ajal, kui kooseluseaduse vastuvõtmisega tegeleti, ei olnud olulisemaid teemasid? Loo autor, loete kindlasti neid kommentaare, palun vastake minu küsimusele.

jamps
jamps

nii oluline oli, et vabatmehet ja isamaa olid kogunisti selle maaletoojad. isamaa lehvitab küll hääletusprotokolliga , aga sel ajal poliitika käis nii, et etv stuudios käisid tülitsemas ja pärast läksid kallistama ning suudlema. Näitemäng oli ilus ja see oluline seadus tuli ka näitemänguga …. kus isamaal lubati jääda vea piiresse.

imelik
imelik

kas see saare puu kärntõbi ja katk on ka samanimelistele inimtüüpidele üle kandunud, et nad oma sookaaslastele suurest kibedusest või teab miks soovivad geneetilist hävingut, tahtes nad muuta sootuteks ja tühisteks olenditeks, allutada soojätkamise loobumisele ja likvideerida tuhandete aastate jooksul väljakujunenud sugudevahelised traditsioonid, et valitseks anarhia ning inimlapsel pole enam iialgi isa ega ema

wpDiscuz