Peeter Nelis: Endel Nelis 95. Haapsalu vehklemine 70

Lääne Elu

info@le.ee

Maestro Endel Nelis (vasakult teine) osaleb ise koos Leili Jostmanni (vasakult), Mart Kalda ja Tiit Jostmanniga veteranide vabariiklikul jõuproovil 1980. aastate teisel poolel. Erakogu

Peeter Nelis
vehklemistreener

70 aastat. Palju või vähe? Üks inimpõlv. Inimkonna ajaloos tibatilluke episood. Kosmilisest vaatevinklist olematu ajaühik. Konkreetse isiku jaoks sünd, surm ja kõik, mis sinna vahele mahub. Inimese isiklik universum.

Vikerraadio ,,Kauamängiv’’: ,,Aasta siis oli’’… 1950. Ilme ja Endel Nelis alustasid Haapsalus tegutsemist mitmel rindel – õpetajatena, tantsujuhendajatena, treeneritena. Uuest aastasajast ja millenniumist on kulunud 20 aastat. Haapsalust on võrsunud vehklemise maailmameistrid, Euroopa meistrid, olümpiafinalistid (8 paremat). Haapsalus on ultramoodne vehklemishall, millesarnaseid leidub vaid väga suurtes vehklemiskeskustes. Kunagi väga ammu algeliste mõõkadega (meil kadakakeppidega) alustatud kahevõitluse traditsioon on tänapäeval jõudnud elektrifitseeritud vaatemänguni, kus nüüdisaegsed musketärid demonstreerivad eeskätt Euroopas tuule tiibadesse saanud sünnilt aristokraatse spordiala finesse.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments